ajukahjustusest tüsistusi

Mitmed tüsistused võivad tekkida kohe või varsti pärast traumaatilise ajukahjustuse. Tõsiseid vigastusi suurendada riski suurem hulk komplikatsioone ja rohkem-tõsiseid komplikatsioone.

Mõõdukas kuni raske traumaatilise ajukahjustuse võib põhjustada pikaajalist või püsivat muutusi inimese teadvuse seisund, teadlikkust või tundlikkusega. Erinevad teadvuse hulka

Vegetatiivses seisundis. Laialt levinud ajukahjustusi võib põhjustada vegetatiivses seisundis. Kuigi ta ei tea tema ümbruse, võib ta avada oma silmad, häälitseb, vastata refleksid, või liikuda.

On võimalik, et vegetatiivses seisundis võib muutuda püsivaks, kuid sageli üksikisikute edu minimaalselt teadvusel olekus.

teadvushäired

krambid

Kinni-in sündroom. Inimene on lukustunud olekus on teadlik oma ümbrust ja ärkvel, kuid ta ei suuda rääkida või liikuda. Inimene võib olla võimalik suhelda eye movement või vilgub.

See riik tulemused kahju piirdus alumise aju ja ajutüve. See esineb harva pärast traumat ja on sagedamini tingitud insuldist et ajupiirkonda.

vee kogunemist

Mõned inimesed traumaatiline ajukahjustus on krambid esimese nädala jooksul. Mõned tõsised vigastused võivad põhjustada korduvaid krambid, mida nimetatakse post-traumaatiline epilepsia.

infektsioonid

Tserebrospinaalvedelik võib koguneda ruumid aju (aju vatsakesed) mõned inimesed, kes on olnud traumaatiline ajukahjustus, põhjustades suurema surve ja turse ajus.

Veresoonte kahjustused

Kolju murru või läbida haavad ei rebi kihti kaitsev kudedes (ajukelme), mis ümbritsevad aju. See võib võimaldada bakterid siseneda aju ja põhjustada infektsioone. Nakkus Ajukelme (meningiit) võib levida ülejäänud närvisüsteemi kui seda ei ravita.

närvikahjustusi

Mitmed väikesed või suurte veresoonte ajus võib kahjustatud traumaatiline ajukahjustus. See kahjustus võib viia insuldi, vere hüübimist või muid probleeme.

intellektuaalne probleeme

Vigastused baasi kolju kahjustada närve, mis kerkivad otse ajust (kraniaalnärve). Kraniaalnärvide kahjustus võib põhjustada

Paljud inimesed, kes on olnud märkimisväärne ajukahjustuse kogeb muutusi oma mõtlemist (kognitiivne) oskusi. Traumaatiline ajukahjustus võib põhjustada probleeme palju oskusi, sealhulgas

Keel ja side probleemid on ühised pärast traumaatilist aju vigastused. Need probleemid võivad põhjustada pettumust, konflikte ja arusaamatusi inimestele traumaatiline ajukahjustus, samuti pereliikmete, sõprade ja osutajatele.

Side probleemid võivad sisaldada

Inimesed, kes olen kogenud ajukahjustuse sageli kogeda muutusi käitumises. Nende hulka võivad kuuluda

Emotsionaalsed muutused võivad sisaldada

Probleemid, millega kaasneb meelte võivad sisaldada

Traumaatiline ajukahjustus võib suurendada haiguste risk, mille tulemuseks on järkjärguline degenereerumine ajurakke ja järkjärguline nõrgenemine aju talitlust kui see risk ei ole veel võimalik määrata mistahes kindlust individuaalne. Need sisaldavad

sideprobleemid

käitumuslikud muutused

emotsionaalsed muutused

sensoorsed probleeme

Degeneratiivsete ajuhaiguste