kõne ja keele arengu etapid

Kuidas kõne ja keele arendamiseks?

Millised on teetähised kõne ja keele arengut?

Mis on vahet kõnehäired ja kõnehäire?

Mida ma peaksin tegema, kui mu lapse kõne või keele näib lükata?

Mis teadus on läbi arengulised kõne ja keele probleemid?

Mis on hääle, kõne ja keele?

Teie lapse ärakuulamise ja kommunikatiivne areng kontrollnimekiri

Kust leida lisateavet kõne ja keele arengu verstapostid?

Esimesed 3 eluaasta jooksul, kui aju areneb ja valmimine, on kõige intensiivsem periood omandamiseks kõne ja keele oskusi. Neid oskusi arendada parimaid maailmas, mis on rikas helisid, vaatamisväärsuste ja järjepidev kokkupuude kõne ja keele kaitseks.

Seal olevat kriitilisem aeg kõne ja keele arengu imikutele ja väikelastele, kui aju on võimeline kõige neelavad keeles. Kui need kriitilised perioodid on lubatud läbida ilma kokkupuude keeles, siis on raskem õppida.

Esimesed märgid side tekkida, kui imiku saab teada, et nutma toob toidu, mugavust ja kaaslaseks. Vastsündinud alustada ka tunda oluline helisid oma keskkonnas, nagu hääl oma ema või esmase hooldaja. Kuna nad kasvavad, lapsed hakkavad praakima häälikute et kirjutada sõnad oma keeles. 6 kuu vanuselt, kõige beebid tunnustavad põhi kõlab emakeeles.

Lapsed erinevad oma arengus kõne ja keele oskusi. Kuid nad järgivad loomulik jätk või ajakava mastering oskusi keeles. Kontrollakt verstapostid normaalse arengu kõne ja keele oskusi lastele alates sünnist kuni 5-aastased on lisatud allpool. Nende vahe aitab arstide ja teiste tervishoiutöötajate kindlaks teha, kas laps on õigel teel või kui ta võib vajada täiendavat abi. Vahel viivitus võib olla põhjustatud kuulmiskahjustus, samas teinekord võib see olla tingitud kõne või kõnehäire.

Lapsed, kes on hädas mõista, mida teised ütlevad (vastuvõtlik keeles) või raskusi jagada oma mõtteid (väljenduskeeles) võib olla kõnehäire. Konkreetsed kõnearengupuudega (SLI) on kõnehäire, mis aeglustab meisterlikkust keele oskus. Mõned lapsed SLI ei hakata rääkima, kuni nende kolmandat või neljandat aastat.

Lapsed, kes on hädas häälikute õigesti või kes kartke või kokutama rääkides võib olla kõnehäired. Apraxia kõne on kõnehäired mis raskendab panna helide ja silpe koos õige, et moodustada sõnu.

Räägi oma lapse arsti kui teil on mingeid probleeme. Arst võib teid suunata kõne-keele patoloog, kes on tervishoiutöötaja õpetatud, et hinnata ja ravida inimesi kõne või keele häireid. Kõne-keeleterapeudi on teile rääkida oma lapse suhtlemist ja üldine areng. Ta on ka kasutada spetsiaalseid kõneldud teste, et hinnata oma lapse. Kohtuistung test on sageli lisatud hinnang, sest Kuulmisprobleem võib mõjutada kõne ja keele arengut. Sõltuvalt hindamise tulemusena, kõne-keele patoloog võimalik soovitada tegevusi, mida saab teha kodus, et stimuleerida oma lapse arengut. Nad võivad ka soovitada rühm või üksikisik teraapia või pakkuda täiendavat hindamist poolt kõrvaarst (tervishoiutöötaja õpetatud tuvastada ja mõõta, kuulmislangus) või arenguhäire psühholoogi (tervishoiutöötaja eriteadmistega psühholoogilise arengu imikutel ja lastel) .

National Institute on kurtus ja muud kommunikatsioonihäirete (NIDCD) sponsorid laia teadus paremini mõista arengut logopeedilisi, parandada diagnostika ja peensusteni efektiivsemate. Pidev ala uuring on otsida paremaid võimalusi diagnoosida ja teineteisest erinevate Alaalia. Suur uurimist pärast ligikaudu 4000 last kogub andmeid nagu lapsed kasvavad saavutada usaldusväärset nähud ja sümptomid konkreetsete kõnehäired, mida saab seejärel kasutada arendada täpsete diagnostiliste testide. Täiendav geneetilised uuringud otsivad vastust erinevate geneetiliste variatsioonide ja konkreetsete kõne puudujäägid.

Teadlased sponsoriks on avastanud ühe geneetilise variandi, et eelkõige on seotud konkreetsete kõnearengupuudega (SLI) häire, mis aeglustab lapsed kasutavad sõnu ja aeglustab nende meisterlikkust keele oskusi kogu kooli aastat. Leid on esimene siduda juuresolekul selge geneetilise mutatsiooni igasugustele päritud kõnearengupuudega. Edasised uuringud on uurida rolli see geneetiline variant võib olla ka düsleksia, autism, ja kõne heli häired.

Pikaajalise uuritaks, kuidas kurtus mõju aju on uurida, kuidas aju “rewires” ise, et mahutada kurtus. Seni on uuringud näidanud, et täiskasvanud, kes on kurdid reageerivad kiiremini ja täpsemini kui kuulmine täiskasvanutele kui nad märkavad objekte liikuma. See pidev teadustöö uurib jätkuvalt mõiste “aju plastilisuse” -The, kuidas aju mõjutab tervislik seisund või elukogemusi-ja kuidas seda saab kasutada, et arendada õppimise strateegiad, mis soodustavad tervislikku keele ja kõne areng varases lapseeas.

Hiljutine workshop kutsub kokku koondati ekspertide rühm, et uurida küsimusi, mis on seotud alagrupp laste autismi spektri häired, kellel ei ole funktsionaalne verbaalne keel aastaselt 5. Kuna need lapsed on nii erinevad üksteisest ilma komplekt omaduste määratlemise või mustrid kognitiivse tugevuste ja nõrkuste, kirjakeele arendamise hindamise katsed või tõhus ravi on olnud keeruline. Seminari Objekte ettekandeid tutvustada osalejatele väljakutseid need lapsed ja aitas neil tuvastada mitmete teadusuuringute lüngad ja võimalusi, mis võiks käsitleda tulevikus uuringutele.

Hääl, kõne ja keel on, mida me kasutame, et üksteisega suhelda.

Hääl on heli teeme nagu õhk meie kopsud surutakse vahel vokaal voldid meie kõri, põhjustades nende vibreerima.

Kõne räägib, mis on üks võimalus väljendada keeles. See eeldab täpselt koordineeritud lihaste tegevust keele, huulte lõualuu ja Kõnetrakt toota äratuntav helid, mis moodustavad keelt.

Keel on ühistes eeskirjades, et inimesed saaksid väljendada oma mõtteid mõtestatult. Keel võib väljendada suuliselt või kirjalikult, allakirjutamine või tehes muid žeste, nagu silmapilgutus või suu liigutused.

Säilitab organisatsioonide kataloog, mis annab teavet normaalne ja korrastamata protsesse kuulmine, tasakaal, maitse, lõhn, hääl, kõne ja keele.

Kasuta järgmisi märksõnu, mis aitab leida organisatsioone, mis võivad vastata küsimustele ja anda teavet kõne ja keele arengut

Info Keskus; 1 Side Avenue, Bethesda, MD 20892-3456; Toll-free Voice: (800) 241-1044; Toll-free TTY: (800) 241-1055; Faks: (301) 770-8977 E-mail : nidcdinfo @ nidcdernment

 13-4781; Uuendatud september 2010