koolitus närilised nuhkima TB

Smart, õppimisvõimeline ja töökas, Aafrika hiiglasliku pouched rotte võib ühel päeval oma roll diagnoosimisel TB. theernment stipendiaadi Bart Weetjens, M.Sc., ja tema kolleegid Tansaania, Aafrika, treenite Cricetomys gambianus rotid reageerida Mycobacterium tuberculosis (Mtb), bakterid, mis põhjustavad TB. Aasta alguses testid, koolitatud rotti korrektselt identifitseeritud Mtb sisaldavate proovide määr võrreldav standard diagnostikatehnoloogiad. Närilised töötas ka kiiresti; rott saab nuusutada oma teed läbi 140 proove vaid 15 minutit, leidsid teadlased. See on võrreldav samalaadse diagnostilist meetodit, kus koolitatud tehnikud mikroskoobiga uurida röga-tavaliselt, tehnik saab hinnata umbes 40 proove päevas. (Röga on mis tahes materjalist kopse, hingetoru või bronhide väljub suu köhimine).

Kasutades rottide avastamiseks TB on välja kasvanud varasema projekti kaasatud Hr Weetjens ja meeskond Belgia ja Tansaania teadlased. Eelmises töö rotid saanud väljaõppe eralduvate aurude maamiinide. See oli, sest kuigi nad lükkas skaalal umbes 3 naela, Aafrika hiiglasliku pouched rotid on liiga kerge käivitada maamiini plahvatuse. Edu eelmise projekti juhtis muuta raviskeemi-asemel maamiinide aurude rotid koolitatud reageerida lenduvate orgaaniliste ühendite toodetud TB bakterid.

Oma pilootuuring, meeskond esimese koolitatud 20 rotid nuusutada mööda rida 10 lidded konteinerid, mis olid üksteise katmata katsetajad. Rotid said tasuks toitu, kui nad said teada pausi 5 sekundit igal anumasse Mtb. Kõige paremaid tulemusi rottidele lisakoolitust ja õppinud reageerima TB-positiivse inimese rögaproovides, mis on kogutud (ja sulatatud mittenakkuslike läbi steriliseerimine) mitme TB ravi keskused Tansaanias.

Pärast 6-kuulist väljaõpet, rotid võiks usaldusväärselt vahet TB-nakatunud röga ja nakatumata röga. Aasta jooksul 71 päeva, 3 treenitud rottide nuusutas ligi 10.000 rögaproovides. Tundlikkus (kiirus, millega rotid korrektselt identifitseeritud Mtb-positiivset proovi) oli 86 protsenti, samas spetsiifilisus (kiirus, millega rotid korrektne, Mtb-negatiivsete proovide) oli 89 protsenti.

Uurijad leidsid, et rottidel võiks avastada TB bakterid isegi proovid, mis oli varem peetud inimese hindajad negatiivne MTB. See näitab, ütlevad teadlased, et koolitatud rotte võib olla võimeline tuvastama kopsutuberkuloosi väga varases staadiumis haigus. See on oluline mõju rahva tervisele, nad lisavad, sest mõned 55 protsenti tuberkuloosijuhtude Tansaania on märkamatult läbi standardse jälitustehnikat ja varajase avastamise ja ravi võib vähendada levikut TB teistele inimestele.

Kui need esialgsed tulemused on kinnitatud läbi täiendavaid uuringuid, teadlased kujutlevad meeskondade treenerite ja “arsti rotid” reisib paikadesse Tansaania sooritada kiireid ja täpseid TB juhul avastamine.