kõrivähk sümptomid

Kõrivähk viitab kasvajad, et arendada kõri (neelu), häälepaelte (kõri) või mandlid.

Kõri on lihaseline toru, mis hakkab taga nina ja lõpeb kaelas. Kõrivähk enamasti algab korter rakud, mis liin sees kõri.

Köha; muutused oma hääl, nagu kähisev hääl või ei räägi selgelt, neelamisraskus, kõrvavalu, ühekordse või haavand, mis ei parane; Kurguvalu; Kaalulangus

Millal näha arsti

Teie häälepaelte istub veidi alla oma kurgu ja on ka vastuvõtlik kõrivähk. Hääl kast on valmistatud kõhre ja sisaldab häälepaelad et vibreerima teha heli, kui sa räägid.

Tüübid kõrivähk

Kõrivähk võib mõjutada ka tükk kõhr (epiglottis), mis toimib kaas oma kõri. Mandlite vähk, teises vormis kõrivähk, mõjutab mandlid, mis asuvad taga kurgus.

Mida sa saad teha

Märgid ja sümptomid kõrivähk võib sisaldada

Mida ootate oma arsti

Leppida oma arsti, kui te märkate mõnda uut märke ja sümptomeid, mis on püsivad. Enamik kõrivähk sümptomeid ei ole konkreetselt vähki, nii et arst tõenäoliselt uurida teiste enamlevinud põhjused esimene.

Kõrivähk tekib siis, kui rakud kõri arendada geneetilised mutatsioonid. Need mutatsioonid põhjustavad rakkude kasvamist kontrollimatult ja eluks pärast terved rakud tavaliselt surevad. Kogumiskäpad rakud võivad moodustada kasvaja kõri.

Ei ole selge, mis põhjustab mutatsiooni, mis põhjustab kõrivähk. Aga arstid on kindlaks tegurid, mis võivad suurendada teie risk.

Kõrivähk on üldine termin, mis kehtib vähk, mis arendab kurgus (neelu vähk) või häälepaelte (kõrivähk). Kurgu ja häälepaelte on tihedalt seotud, koos häälepaelte asub veidi allpool kõri.

Mida saab teha vahepeal

Kuigi enamik kurguvähkide seotud samade tüüpi rakke, spetsiifilisi termineid kasutatakse diferentseerida osa kõri kus vähk pärineb.

lavastus

kiiritusravi

Faktorid, mis võivad suurendada teie risk kõrivähk hulka

Leppida oma perearsti kui teil on sümptomid, mis häirib teid. Kui arst kahtlustab teil võib olla vähk või mõni muu haigus, mis mõjutab kurku, siis võib nimetatud arst, kes on spetsialiseerunud haiguste ja seisundite, mis mõjutavad kõrvad, nina või kurgu (kõrvaarst, või ENT spetsialist).

Kuna kohtumiste saab lühidalt ja kuna seal on sageli palju jahvatatud katmiseks, et see on hea mõte olema hästi ettevalmistatud. Siin on mõned andmed, mis aitavad teil valmis, ja mida oodata oma arsti.

Aega oma arstile on piiratud, seega valmistades küsimuste loetelu aitab teil teha enamiku oma aega koos. Nimekiri oma küsimustele kõige olulisem vähem oluline juhul, kui aeg otsa saab. Sest kõrivähk, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Lisaks küsimustele, et olete valmis nõu oma arsti, ärge kartke küsida teistele küsimustele, mis tekivad teil.

Arst võib küsida mitmeid küsimusi. Olles valmis vastama neile võib anda aega hiljem katta punktid soovite tegeleda. Arst võib teha

Kui kasutate tubakas, lõpetada. Vältida asju, mis halvendavad teie sümptomid. Kui teil on kurguvalu, vältida toiduaineid ja jooke, mis põhjustavad edasist ärritust. Kui sul on probleeme söömise tõttu kurguvalu, kaaluda toidulisandi jooke. Need võivad olla vähem ärritav kõri, samas pakkudes kaloreid ja toitaineid, mida vaja.

Selleks, et diagnoosida kõrivähk, võib arst soovitada

Kasutades ulatus saada lähemalt kõri. Arst võib kasutada spetsiaalset valgustatud ulatus (endoskoobi), et saada lähemalt kõri menetluse ajal kutsuti endoskoopia. Väike kaamera lõpus endoskoobi edastab pildid videoekraani, et teie arst jälgib märke kõrvalekaldeid kõri.

Kirurgia

Teist tüüpi ulatus (larüngoskoobi) saab sisestada oma hääle kasti. Ta kasutab Luup, et aidata oma arsti uurida oma häälepaelad. Seda protseduuri nimetatakse laryngoscopy.

Kui kõrivähk diagnoosimisel on järgmiseks sammuks ulatuse määramiseks, või staadiumis vähki. Teades etapp aitab määrata oma ravivõimalusi.

Etapi kõrivähk iseloomustab rooma numbritega I-IV. Iga alatüüp kõrivähk on oma kriteeriumid igas etapis. Üldiselt I etapi kõrivähk näitab väiksema kasvaja piirduda ühe ala kurgus. Hiljem etappidel näidata rohkem arenenud vähk, IV faasi on kõige arenenum.

Teie ravi võimalusi põhinevad paljud tegurid, nagu asukoht ja laval kõri vähki, rakutüübist kaasatud oma üldist tervist ja oma isikliku lk. Arutle kasu ja riske iga oma valikuid oma arstiga. Koos saate otsustada, milline ravi on kõige sobivam teile.

Kiiritusravi kasutab suure energiaga talad sellistest allikatest nagu röntgenikiirgus ja prootonid kiirgust vähirakkudele, põhjustades nende surra.

Kiiritusravi võib tulla suur masin väljaspool keha (kiiritusravi) või kiiritusravi võib tulla väike radioaktiivsete seemned ja juhtmed, mida saab paigutada oma keha lähedal oma vähki (brachytherapy).

Juba varases staadiumis kurguvähkide, kiiritusravi võib olla ainus ravi vajalik. Täpsemaks kurguvähkide, kiiritusravist võib kombineerida kemoteraapia või kirurgia. Väga arenenud kurguvähkide, kiiritusravi võib kasutada, et vähendada märke ja sümptomeid ja teeb teid mugavamaks.

Liigid kirurgilisi protseduure siis võib kaaluda raviks kõri vähki sõltub asukohast ja laval oma vähki. Valikud võivad sisaldada

Nina-neelu vähi algab ninaneelu – osa kõri veidi taha oma nina.; Orofarüngaalse vähi algab orofaarünksis – osa kõri õigust taga suus, mis sisaldab teie mandlid.; Hüpofarüngeaal- vähi (kõri vähki) algab hüpofaarünksi (laryngopharynx) – alumine osa kõri, veidi üle oma söögitoru ja kõri.; glottise vähi algab häälepaelad.; supraglotilise vähi algab ülemine osa kõri ja sisaldab vähk, mis mõjutab epiglottis, mis on tükk kõhre, mis blokeerib toit läheb oma kõri.; Subglottic vähi algab alumise osa oma hääl kast all oma häälepaelad.

Tubakas kasutamine, sh suitsetamine ja närimistubakat; liigne alkoholi tarbimine; Viirus nimega inimese papilloomiviiruse (HPV); Dieedi puudu puuvili ja köögivili; gastroösofageaalse refluksi (GERD)

Ole teadlik enne ametisse piiranguid. Ajal kui teha, siis kontrollige, et küsida, kas seal on midagi, mida pead tegema eelnevalt, nagu piirata oma dieeti.; Kirjutage kõik sümptomid sul on, kaasa arvatud see võib tunduda mitteseotud põhjus, miks sa planeeritud määramisest.; Kirjutage võti isikuandmete, sealhulgas suuri pingeid või hiljutine elu muutub.; Tee nimekiri kõikidest ravimitest, vitamiine või toidulisandeid, mis te võtate.; kaaluda pereliige või sõber kaasa. Mõnikord võib olla raske meeles pidada kogu teave jooksul ametisse nimetamisest. Keegi, kes saadab meenub midagi, mida sa vastamata või unustasin.; Kirjutage küsimused küsida oma arsti.

Operatsioon eemaldada täielikult või osaliselt häälepaelte (laryngectomy). Väiksemate kasvajate korral võib arst eemaldada osa oma häälepaelte mis mõjutab vähi, jättes nii palju häälepaelte kui võimalik. Arst võib olla võimalik säilitada oma võime rääkida ja normaalselt hingata.

Sest suurem,-ulatuslik kasvajaid, võib olla vajalik eemaldada kogu oma hääle kasti. Teie kõri lisatakse siis auk (stoomi) kõri, mis võimaldab teil hingata (hingetoruavamine). Kui kogu oma kõri on eemaldatud, teil on mitu võimalust taastada oma kõnes. Võite töötada kõne patoloog õppida rääkima ilma oma hääle kasti.

Operatsioon eemaldada osa kõri (pharyngectomy). Väiksemad kurguvähkide nõuda eemaldades vaid väike osa kõri operatsiooni ajal. Parts, et eemaldatakse fondiga, et võimaldada teil neelata toitu normaalselt.

Operatsioon eemaldada rohkem kõri tavaliselt sisaldab eemaldamist oma häälepaelte samuti. Arst võib olla võimalik taastada kõri, mis võimaldab teil toitu neelata.

Operatsioon on oht verejooksu ja infektsioon. Muud võimalikud tüsistused, nagu rääkimisega raskusi või neelamisraskused, sõltub konkreetse menetluse sa läbima.

Keemiaravi kasutab narkootikume vähirakkude hävitamiseks. Keemiaravi kasutatakse sageli koos kiiritusraviga ravimisel kurguvähkide. Teatud keemiaravi uimastid teevad vähirakkude tundlikumad kiiritusravi. Aga Kombineerides keemiaravi ja kiiritusravi suurendab kõrvaltoimeid mõlema ravile. Arutage oma arstiga kõrvaltoimetest sa tõenäoliselt kogeda ja kas kombineeritud ravi toob kasu, kaaluvad need tagajärjed.

Suunatud narkootikume raviks kõrivähk, kasutades ära spetsiifilised vead vähirakkudes et kütuse rakkude kasvu.

Tsetuksimabiga (Erbitux) on üks suunatud ravi heaks ravimiseks kõrivähk teatud olukordades. Tsetuksimabiga pärsib valgu, mis on leitud paljudes liiki terveid rakke, kuid kõige sagedamini esineb teatud liiki kõrivähk rakkudes.

Muud suunatud uimasteid kliinilistes uuringutes uuritud. Suunatud ravimeid võib kasutada kombinatsioonis kemoteraapia või kiiritusraviga.

Ravi kõrivähk põhjustab tihti komplikatsioonid, mis võivad nõuda töötavad spetsialistid taastada võime neelata, süüa tahket toitu ja rääkida. Ajal ja pärast kõri vähiravi võib arst on teile abi otsima jaoks

Arst saab arutada võimalike kõrvaltoimete ja tüsistuste oma ravi koos teiega.

Kurguvähkide on tihedalt seotud suitsetamisega. Mitte igaüks on kõrivähk suitsetab. Aga kui sa suitsu, nüüd on aeg lõpetada, sest

Suitsetamise lõpetamine võib olla väga raske. Ja see, et palju raskem kui sa üritad toime tulla stressirohke olukord, nagu vähk diagnoosi. Arst võib arutada kõiki oma võimalusi, sealhulgas ravimeid, nikotiini tooteid ja nõustamist.

Alkohol, eriti kui kombineerida suitsutamise või närimistubakas, mis suurendab oluliselt riski kõrivähk. Kui te tarbite alkoholi, lõpetada praegu. See võib aidata vähendada oma riski teine ​​vähk. Peatumine joomine võib samuti aidata teil paremini taluda kõri vähiravi.

Ühtegi teist ravi on osutunud kasulikuks ravis kõrivähk. Kuid mõned täiendavad ja alternatiivsed ravimeetodid võivad aidata teil toime tulla oma diagnoosi ja kõrvaltoimed kõri vähiravi. Rääkige oma arstiga teie võimalusi.

Alternatiivset ravi võite leida kasulikku hulka

Diagnoositud vähk võib olla laastavad. Kõrivähk mõjutab keha osa, mis on oluline igapäevase tegevuse, nagu hingamine, söömine ja rääkimine. Lisaks muretsema, kuidas neid põhilisi tegevusi võib mõjutada, siis võib ka olla mures oma ravi ja ellujäämisvõimalusi.

Kuigi võite tunda nagu oma elu – oma ellujäämise – on välja oma käed, saate võtta meetmeid, et end rohkem kontrolli ja tulla toime oma kõrivähk diagnoosi. Et tulla, proovige

Mine kogu oma järelkontrollis. Arst ajakava jälgimine eksamid iga paari kuu järel esimese kahe aasta pärast ravi, ja siis harvemini pärast seda. Need eksamid võimaldab oma arsti jälgida oma taaskasutamise ja kontrollige vähi kordumist.

Järelkontroll eksamid võib sind närviliseks, kuna need võivad meelde oma esialgset diagnoosi ja ravi. Sul võib karta, et teie vähk on tagasi tulla. Oodata mõned ärevus umbes samal ajal iga täiendav vastuvõtt. Planeerides leides lõõgastav tegevus, mis aitab suunata meelt eemal oma hirmud.

Ei ole tõestatud, kuidas vältida kõrivähk tekkimist. Aga selleks, et vähendada oma riski kõrivähk, saate

külastada oma arsti

keemiaravi

Suunatud medikamentoosne ravi

Taastusravi pärast ravi

Lõpeta suitsetamine

Lõpeta alkoholi

Mis on tõenäolisem põhjustab minu sümptomid või haigus?; Kas on veel võimalikud põhjused minu sümptomid või haigus?; Milliseid katseid vaja?; Milline on parim tegutsemisviis?; Millised on alternatiivid lähenemist, et sa ” re oletada? mul on need muud terviseprobleemid. Kuidas kõige paremini juhtida neid koos?; Kas on mingeid piiranguid, et mul on vaja järgida?; Kui ma näen spetsialist? Mida muudab selle kulud ja minu kindlustuskaitse on?; Kas on geneeriline alternatiiv meditsiini sa väljakirjutamisel mind?; Kas brošüürid või muude trükiste, et ma ei võta minuga? Mis veebilehed te soovitate?; Mida tehakse kindlaks, kas ma peaks kavandama järelkontrollivisiidini?

Millal te esimest korda alustada kogevad sümptomeid?; Kas teie sümptomid on pidev või juhuslik?; Kui tõsine on teie sümptomid?; Mida, kui üldse, tundub, et parandada oma sümptomid?; Mida, kui üldse, näib halvendada teie sümptomid?

Kasutades ulatus saada lähemalt kõri. Arst võib kasutada spetsiaalset valgustatud ulatus (endoskoobi), et saada lähemalt kõri menetluse ajal kutsuti endoskoopia. Väike kaamera lõpus endoskoobi edastab pildid videoekraani, et teie arst jälgib märke kõrvalekaldeid kõri.; Teist tüüpi ulatus (larüngoskoobi) saab sisestada oma hääle kasti. Ta kasutab Luup, et aidata oma arsti uurida oma häälepaelad. Seda protseduuri nimetatakse laryngoscopy.; Eemaldamine koeproovi testimiseks. Kui kõrvalekalded on leitud endoskoopia ajal või laryngoscopy arst ei liigu kirurgiainstrumendid kohaldamisala kaudu koguda koeproov (biopsia). Proov saadetakse laborisse testimiseks.; Imaging testid. Imaging testid, sealhulgas röntgen-, kompuutertomograafia (CT), magnetresonantstomograafia (MRI) ja positronemissioontomograafia (PET), võib aidata oma arsti ulatuse määramiseks oma vähki pinnast kaugemale kõri või häälepaelte.

Operatsioon varajases staadiumis kõrivähk. Kõrivähk et piirdub pinna kurgu või häälepaelu võib ravida kirurgiliselt lehe endoskoopia. Arst võib lisada õõnes endoskoobi oma kurgu või häälepaelte ja siis edasi eriline instrumendigaasideks või laser läbi ulatust. Kasutades neid vahendeid, võib arst kraapimiseks, lõigatud või, kui tegemist on laser, aurustuvad väga pealiskaudsed vähk.; Operatsioon eemaldada täielikult või osaliselt häälepaelte (laryngectomy). Väiksemate kasvajate korral võib arst eemaldada osa oma häälepaelte mis mõjutab vähi, jättes nii palju häälepaelte kui võimalik. Arst võib olla võimalik säilitada oma võime rääkida ja normaalselt hingata., Sest suuremad-ulatuslik kasvajaid, võib olla vajalik eemaldada kogu oma hääle kasti. Teie kõri lisatakse siis auk (stoomi) kõri, mis võimaldab teil hingata (hingetoruavamine). Kui kogu oma kõri on eemaldatud, teil on mitu võimalust taastada oma kõnes. Võite töötada kõne patoloog õppida rääkima ilma oma hääle kasti.; Operatsioon eemaldada osa kõri (pharyngectomy). Väiksemad kurguvähkide nõuda eemaldades vaid väike osa kõri operatsiooni ajal. Parts, et eemaldatakse fondiga, et võimaldada teil neelata toitu normaalselt.; Operatsioon eemaldada rohkem kõri tavaliselt sisaldab eemaldamist oma häälepaelte samuti. Arst võib olla võimalik taastada kõri, mis võimaldab teil toitu neelata.; Operatsioon eemaldada vähkkasvaja lümfisõlmi (kaela lahkamine). Kui kurgu vähk on levinud sügavale oma kaela, võib arst soovitada operatsiooni eemaldada mõned või kõik lümfisõlmed, et näha, kas need sisaldavad vähirakke.

Hoole kirurgilist avamist kõri (stoomi) kui teil on olnud hingetoruavamine; Söömine raskusi; neelamisraskused; jäikus ja valu kaelas; Speech probleeme

Suitsetamine muudab ravi vähem tõhus., Suitsetamine raskendab keha tervendada pärast operatsiooni. Suitsetamisel suurendab riski saada teise vähi tulevikus.

Nõelravi; Massaaž; Meditatsioon; lõdvestus tehnikad

Loe piisavalt kõrivähk teha ravi otsuseid. Kirjutage nimekirja küsimusi küsida oma arsti juures oma järgmise kohtumise. Küsige oma arstilt veelgi infoallikad oma vähki. Teades rohkem infot teie seisundi võivad aidata teil end mugavamalt tegemisel ravi otsuseid.; Leia keegi rääkida. Otsima toetuse allikaid, mis aitavad teil toime tulla emotsioonide te ei tunne. Teil võib olla lähedane sõber või pereliige, kes on hea kuulaja. Vaimulike kohal ja nõuandjaid on ka teisi võimalusi. Liituda tugirühm inimesed vähki. Võtke ühendust kohaliku peatükis American Cancer Society (ACS) või inimeste toetamise Suuline ja pea- ja kaelavähi. ACS Cancer Ellujäänute Network pakub online teadetetahvlid ja jututoad, mida saab kasutada, et suhelda teistega koos kõrivähk.; Hoolitse enda ajal vähiravi. Tee hoida oma keha terve ravi ajal esmatähtis. Vältida extra stress. Maga piisavalt igal õhtul nii, et te ärkate tunne puhanud. Jalutage või leida aega kasutada, kui tunned selleks valmis. Tee aega lõõgastav, nagu muusika kuulamine või raamatut lugeda.; Mine kõiki oma järelkontrollis. Arst ajakava jälgimine eksamid iga paari kuu järel esimese kahe aasta pärast ravi, ja siis harvemini pärast seda. Need eksamid võimaldab oma arsti jälgida oma taaskasutamise ja kontrollige vähi kordumist.; Järelkontroll eksamid võib sind närviliseks, kuna need võivad meelde oma esialgset diagnoosi ja ravi. Sul võib karta, et teie vähk on tagasi tulla. Oodata mõned ärevus umbes samal ajal iga täiendav vastuvõtt. Planeerides leides lõõgastav tegevus, mis aitab suunata meelt eemal oma hirmud.

Suitsetamisest või ei suitsetama hakata. Kui te suitsetate, loobuge. Kui te ei suitseta, ei hakka. Suitsetamise lõpetamine võib olla väga raske, nii et saaksin aidata. Arst saab arutada kasu ja riske palju stop-suitsetamise strateegiaid, näiteks ravimeid, nikotiini tooteid ja nõustamist.; Jooma alkoholi ainult mõõdukalt, kui üldse. Naiste puhul tähendab see üks juua päevas. Meeste puhul mõõdukas joomine tähendab enam kui kaks jooki päevas.; Vali tervislik toitumine täis puu-ja köögivilju. Vitamiinid ja antioksüdandid puu- ja köögivilju võib vähendada oma riski kõrivähk. Söö erinevaid värvilisi puu-ja köögivilju.; Kaitske end HPV. Mõned kurguvähkide arvatakse olevat põhjustatud sugulisel teel levivate haiguste inimese papilloomiviiruse (HPV). Võite vähendada oma riski HPV piirates oma seksuaalpartnerite arvu ja kasutades kondoomi iga kord, kui seksida. Samuti leiavad HPV vaktsiini, mis on saadaval poisid, tüdrukud ja noored naised ja mehed.