munandivähi

Munandivähi esineb munandid (munandid), mis paikneb munandit, lahtine kott naha all suguti. Munandid toodavad meessuguhormoonide ja sperma paljunemiseks.

Võrreldes teiste vähitüüpide, munandivähk on haruldane. Aga munandivähk on kõige levinum vähi American meestest vanuses 15 ja 35.

Munandivähi on väga ravitavad, isegi kui vähk on levinud väljapoole munand. Olenevalt ja lava munandivähi, võite saada üks paljudest ravi või kombinatsioon. Regulaarne munandite ise kontrollid võivad aidata tuvastada kasvajate varajane, kui võimalus edukaks raviks munandivähi on suurim.

Märgid ja sümptomid munandivähi hulka

Vähk mõjutab tavaliselt ainult üks munand.

Pöörduge arsti poole, kui märkate valu, paistetus või tükkidena oma munandeid või kubeme piirkonnas, eriti kui need nähud ja sümptomid kestavad kauem kui kaks nädalat.

Ei ole selge, mis põhjustab munandivähi enamikel juhtudel.

Millal näha arsti

Kuidas valmistada

Arstid teavad, et on munandivähk tekib siis, kui terveid rakke munand muutunud muutunud. Terved rakud kasvavad ja lõhe korrastatud viis hoida oma keha töötab normaalselt. Aga mõnikord mõned rakud arenevad halvasti, põhjustades selle kasvu väljuda kontrolli alt – neid vähirakke jätka jagades isegi kui uusi rakke ei ole vaja. Kuhjuv rakud moodustavad massi munand.

Peaaegu kõik munandivähid algab sugurakkudes – rakud munandid, mis toodavad ebaküpsete seemnerakkude. Mis põhjustab sugurakkudes saada ebanormaalne ja areneda vähk ei ole teada.

Küsimused küsida

Faktorid, mis võivad suurendada teie risk munandivähi hulka

Mida ootate oma arsti

Laskumata munand (cryptorchidism). Munandid moodustavad kõhupiirkonda loote arengut ja tavaliselt laskuda munandikotti enne sündi. Mehed, kes on munand, mis kunagi ei laskunud on suurem risk munandivähi kas munand kui mehed, kelle munandid laskunud normaalselt. Risk on endiselt suur, isegi kui munand on kirurgiliselt kolis munandit.

Määramine vähiliik

Siiski enamus mehi, kellel tekib munandivähi ei ole esinenud Laskumata munandi.

Lavastus vähk

Leppida oma perearsti või üldarsti kui leiate muhk munand.

Kirurgia

Kui arst kahtlustab teil võiks olla munandivähi, siis võib nimetatud arst, kes on spetsialiseerunud diagnoosimiseks ja raviks tingimused kuseteede ja meeste reproduktiivse süsteemi (uroloog) või arst, kes on spetsialiseerunud vähi ravis (onkoloog).

Kuna kohtumiste saab lühidalt ja kuna seal on sageli palju jahvatatud katmiseks, et see on hea mõte olema hästi ettevalmistatud. Proovi

Aega oma arstile on piiratud, seega valmistades küsimuste loetelu aitab teil teha enamiku oma aega koos. Nimekiri oma küsimustele kõige olulisem vähem oluline juhul, kui aeg otsa saab. Munandivähi, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Lisaks küsimustele, et olete valmis nõu oma arsti, ärge kartke küsida küsimusi, mis pähe tulevad enne konsultatsiooni.

Arst võib küsida mitmeid küsimusi. Olles valmis vastama neile võivad rohkem aega hiljem katta teiste punktide soovite tegeleda. Arst võib teha

Mõningatel juhtudel mehed avastavad munandivähi ise, kas tahtmatult või tehes munandite eneseanalüüs kontrollida tükid. Muudel juhtudel võib arst tuvastab ühekordse rutiinsel füüsilise eksamiga.

Et teha kindlaks, kas ühekordse on munandivähi, võib arst soovitada

Ultraheli. Munandite ultraheli test kasutab helilainete luua pildi munandit ja munandeid. Ajal ultraheli teil lamada selili, jalad levikut. Arst siis kehtib selge geel oma munandit. Käes sond liigub üle oma munandit teha ultraheli pilti.

Ultraheli test aitab teie arst otsustada, mis laadi munandite tükid, nagu siis, kui tükid on tahke või vedelikuga täidetud. Ultraheli näitab ka oma arstiga, kas tükid on sees või väljas munand.

kiiritusravi

Teie ekstraheeriti munand analüüsitakse, et teha kindlaks, millist tüüpi munandivähk. Tüüp munandivähi pead määrab teie ravi ja oma prognoosi. Üldiselt on olemas kaks liiki munandivähi

keemiaravi

Kui teie arst kinnitab oma diagnoosi, siis järgmine samm on teha kindlaks, mil määral (etapp) vähi. Et kindlaks teha, kas vähk on levinud väljapoole oma munand, siis võib läbida

Pärast neid katseid, oma munandivähi on määratud etapil. Laval aitab otsustada, milline ravi on teie jaoks parim. Etappidel munandivähi on

Võimalusi ravivad oma munandivähi sõltub mitmest tegurist, sealhulgas tüüp ja etapi vähk, oma üldist tervist ja oma p.

Operatsioonide kasutatakse munandivähi hulka

Juhul varajases staadiumis munandivähi, operatsioon võib olla ainus ravi vaja.

Kui operatsioon on teie ainus ravi munandivähi, arst võib soovitada ajakava järelkontrollis. Nendel kohtumisi – tavaliselt iga paari kuu tagant paar esimest aastat ja siis harvemini pärast seda – sa läbima vereanalüüsid, kompuutertomograafia ja muude menetluste jälgige, et teie vähk on tagasi.

Kiiritusravi kasutab suure võimsusega energia talad, nagu röntgenikiirgus, vähirakkude hävitamiseks. Ajal kiiritusravi, olete asetatud lauale ja suur masin liigub ümber, suunates energia talad täpsed punktid keha.

Kiiritusravi on raviviis, mis on mõnikord kasutatakse inimesi, kes on seminoma tüüpi munandivähi. Kiiritusravi võib olla soovitatav pärast operatsiooni, et eemaldada oma munand.

Kõrvaltoimed võivad olla väsimus, samuti naha punetust ja ärritust oma kõhu ja kubeme valdkondades. Kiiritusravi on tõenäoliselt ka põhjustada viljatust. Rääkige oma arstiga teie võimalusi säilitada oma sperma enne algust kiiritusravi.

Kemoteraapiat kasutab narkootikume vähirakkude hävitamiseks. Keemiaravi ravimid reisida kogu keha tappa vähirakke, mis võivad rännanud algsest kasvaja.

Keemiaravi võib olla teie ainus ravi, või ta võib olla soovitatav enne või pärast lümfisõlme eemaldamist operatsiooni.

Kemoteraapia kõrvaltoimete sõltuvad kasutatavate ravimite. Küsige oma arstilt, mida oodata. Sagedased kõrvaltoimed väsimus, iiveldus, juuste väljalangemine ja suurenenud nakkusoht. On ravimeid ja ravi olemas, et vähendada mõningaid kõrvaltoimeid keemiaravi.

Keemiaravi on tõenäoliselt ka põhjustada viljatust, mis võib olla püsiv. Rääkige oma arstiga teie võimalusi säilitada oma sperma enne algust keemiaravi.

Iga inimene jõuab selgusele oma munandivähi ja tegeleb järgnenud emotsioone omal viisil. Sa võid tunda hirmul ja kindel oma tuleviku pärast diagnoosi.

Kuigi tundeid ärevus ei pruugi kunagi ära minna, saate luua kava, et aidata hallata oma emotsioone. Proovi

Ei ole nii, et vältida munandivähi.

Mõned arstid soovitavad regulaarselt munand ise uuringud identifitseerida munandivähi selle varases staadiumis. Kuid mitte kõik arstid nõus. Arutle munandite eneseanalüüs oma arstiga, kui te ei tea, kas see on õige.

Kui soovid teha munandite eneseanalüüs, hea aeg uurida oma munandid on pärast sooja vanni või dušši. Soojuse vee lõdvestab munandit, mistõttu on lihtsam leida midagi ebatavalist.

Selleks uurimine, toimige

Kui leiate tükk, panna oma arstiga.

külastada oma arsti