ravi – glioomi

Kirurgia

Operatsiooniaegne MRI

Ravi glioomi sõltub, suurus, klass ja asukoht kasvaja, samuti oma vanuse, üldise tervise ja p.

Lisaks meetmetele, et eemaldada kasvaja ise ravi glioomi võib nõuda ka narkootikumide kasutamise vähendamiseks ja sümptomite oma kasvaja.

Arst võib määrata steroidid vähendada turse ja leevendada survet mõjutatud piirkondades aju. Epilepsiaravimite võib kasutada krampide.

Operatsioon eemaldada nii palju kasvaja võimalikult on tavaliselt esimene samm ravimiseks kõige liiki närvitoendkasvajates.

Operatsiooniaegne MRI

Mõningatel juhtudel närvitoendkasvajates on väikesed ja lihtsa eraldamiseks ümbritsevast tervest ajukude, mis teeb täielikku kirurgilist eemaldamist võimalik. Muudel juhtudel, kasvajad ei saa lahutada ümbritsevatesse kudedesse, või nad asuvad lähedal tundlikes valdkondades oma aju ja teha operatsioon riskantne. Sellistes olukordades oma arsti eemaldab nii palju kasvaja kui see on ohutu.

Isegi ühe portsjoni eemaldamise kasvaja võib aidata vähendada oma sümptomitele.

Mõningatel juhtudel neuropathologists võib analüüsida koeproovide eemaldati kirurg ja esitavad samas operatsioon on käimas. See teave aitab kirurg otsustada, kui palju kude eemaldada.

Erinevaid kirurgilised ja -tehnikatest võib kasutada abistada neurokirurg kaitsmisel nii palju terves ajukoes võimalikult eemaldamise ajal kasvaja, sealhulgas arvuti abil aju operatsioon, ärkvel aju operatsioon ja intraoperatiivset MRI. Näiteks ajal ärkvel aju operatsiooni, siis võib paluda liigutada jäseme või rääkida lugu operatsiooni ajal tagada ajupiirkonnas kontrollib need ülesanded ei ole kahjustatud.

Kuna aju saab nihutada operatsiooni ajal, aju-kaardistusmetoodikat ja intraoperatiivse MRI luua täpset pilti aju, mis juhendab neurokirurg tõhusalt kõrvaldada ainult kasvaja ja vältida funktsionaalne ajukude, et säilitada kuulmine, keel ja teised olulised aju funktsioone.

kiiritusravi

Operatsioon eemaldada glioomi ohte, nagu infektsioon ja verejooks. Muud riskid võib sõltuda osa oma aju, mis oma kasvaja asub. Näiteks operatsioon kasvaja lähedal närvid, mis ühendavad oma silmad võivad viia oht nägemise kaotus.

Kiiritusravi tavaliselt järgmiselt operatsiooni ravi glioomi, eriti kõrge hinne glioomis. Kiirgus kasutab suure energiaga talad, nagu röntgenikiirgus või prootonite tappa kasvajarakke.

Kiiritusravi glioomi pärineb masin väljaspool keha (kiiritusravi).

On mitut liiki välist kiiritusravi kasutatakse praegu ja uuritava raviks glioomi. Tüüp glioomi sul on, oma klassi ja teiste prognostiliste faktorite määramisel võetakse arvesse ajastus ja tüüp kiiritusravi võite saada.

Kiiritusravi võimalused hõlmavad arvuteid sihtida ajukasvaja (moduleeritud intensiivsusega kiiritusravi), kasutades prootonite asemel röntgenkiirgust nagu kiirgusallika (prootonkiire ravi) ja stereotaksiliste kiiritusravi (radiosurgery).

Individuaalne kiirguse talad on liiga nõrk, et haiget ajukude nad reisivad läbi viis sihtmärk. Kiirgus on kõige võimsam kus kõik talad lõikuvad.

Gamma nuga, mis on suunatud

Stereotaktiline radiosurgery ei ole operatsiooni traditsioonilises mõttes. Selle asemel, radiosurgery kasutab mitut kiirte kiirguse saades väga keskendunud kujul kiiritusravi tappa kasvajarakke väga väikesel alal. Iga tala kiirguse ei ole eriti võimas, kuid kohas, kus kõik talad vastavad – hetkel ajukasvaja – saab väga suure kiiritusdoosi tappa kasvajarakke.

On olemas erinevat tüüpi tehnoloogiat kasutatakse radiosurgery kiirgust raviks ajukasvaja, nagu Gamma nuga või lineaarne kiirendi (Linac).

Gamma nuga, mis on suunatud

Kõrvaltoimed kiiritusravi sõltub liigist ja kiiritusdoosiga saate. Sagedased kõrvaltoimed ajal või vahetult pärast kiirguse hulka väsimus, peavalu ja peanaha ärritust.

Keemiaravi kasutab narkootikume tappa kasvajarakke. Keemiaravi ravimeid võib võtta tableti kujul (suuliselt) või süstitakse veeni (intravenoosselt).

Keemiaravi kasutatakse tavaliselt kombinatsioonis kiiritusraviga raviks närvitoendkasvajates.

Keemiaravi ravimi Kõige sagedamini kasutatakse raviks närvitoendkasvajates on temosolomiid (Temodar), mis on tableti kujul sisse võtta.

Kõrvaltoimeid keemiaravi sõltub liigist ja narkodoos saate. Sagedased kõrvaltoimed on iiveldus ja oksendamine, peavalu, juuste väljalangemine, palavik ja nõrkus. Mõned kõrvaltoimed võivad ravida ravimeid.

Suunatud medikamentoosne ravi keskenduda konkreetsetele kõrvalekaldeid viibida vähirakke. Blokeerimisega kõrvalekaldeid suunatud ravimite ravi võib põhjustada vähirakkude surma.

keemiaravi

Üks suunatud medikamentoosne ravi kasutatakse teatud tüüpi ajuvähi nimetatakse glioblastoomi on bevatsizumab (Avastin). See ravim, antud veeni kaudu (intravenoosselt), peatub teket uute veresoonte äralõikav verevarustusega kasvaja ja tapab kasvajarakke.

Füsioteraapia glioomi raviks aitab teil taastada kaotatud motoorseid oskusi või lihasjõudu.

Kõneteraapia istungil.

Kuna aju kasvajad võivad tekkida aju osades, mis juhivad motoorseid oskusi, kõne, nägemise ja mõtlemise, taastusravi võib olla vajalik osa taastumist. Arst võib teid suunata teenuseid, mis aitavad, nagu

Suunatud medikamentoosne ravi

Taastusravi pärast ravi

Vähe on uuritud teha täiendav ja alternatiivne ajukasvaja ravi. Ühtegi teist ravi on osutunud ravida glioomis. Kuid täiendav ravi võib aidata teil toime tulla oma ajukasvaja ja selle ravi. Rääkige oma arstiga teie võimalusi.

Füsioteraapia seanss

Mõned täiendavad ravi, mis võib aidata teil toime hulka

Füsioteraapia seanss

Kõneteraapia seanss

Kõneteraapia seanss

Alternatiivmeditsiin