ravi – idiopaatiline purpur (ITP)

Ravimid

esmaabi

Inimesed Kerge idiopaatiline purpur vajada midagi muud kui regulaarset seiret ja trombotsüütide kontrolli. Lapsed tavaliselt parandada ilma ravita. Enamik täiskasvanuid ITP lõpuks vajavad ravi, kui tingimus sageli muutub tõsiseks või pikaajaline (krooniline) ITP.

Ravi võib sisaldada mitmeid lähenemisi, näiteks ravimeid, et suurendada oma trombotsüütide arv või operatsiooni, et eemaldada oma põrn (Splenektoomiale). Räägi oma arstiga riskidest ja kasu oma ravivõimalusi. Mõned inimesed leiavad, et ravi kõrvaltoimed on suuremat koormust, kui mõju haigus ise.

Arst rääkima teiega ravimeid või toidulisandeid te võtate ja kas te peate lõpetama kasutades ükskõik, mis võivad takistada trombotsüütide funktsiooni. Näidetena aspiriin, ibuprofeen (Advil, Motrin IB, jt), hõlmikpuu ja varfariini (Coumadin).

Arst võib määrata ühe või mitu järgmistest ravimitega ravida ITP

Ravi resistentseid

Ravimid, mis pärsivad immuunsüsteemi. Arst tõenäoliselt alustada teie suukaudsete kortikosteroididega, nt prednisoloon. See ravim võib aidata tõsta oma trombotsüütide arv, vähendades aktiivsus immuunsüsteemi. Kui teie trombotsüütide arv on tagasi ohutule tasemele, võite tasapisi lõpetada ravimi võtmise alluvuses oma arstiga. Üldiselt on see kulub umbes kaks kuni kuus nädalat.

Probleem on selles, et paljud täiskasvanud kogevad tagasilanguse pärast lõpetamist kortikosteroide. Uus käigus kortikosteroide, võib jätkata, kuid pikaajalisel kasutamisel nende ravimitega ei ole soovitatav, sest oht tõsiseid kõrvaltoimeid. Nendeks kae, kõrge veresuhkru tase, suurenenud risk infektsioonide ja luude hõrenemine (osteoporoos).

Kuigi harva, raske verejooks võib tekkida ITP. Vältimatu arstiabi hõlmab tavaliselt ülekannet trombotsüütide kontsentraatide intravenoosse kortikosteroide (metüülprednisoloon) ja intravenoosse immuunglobuliini.

Kui teie seisund püsib vaatamata ravile, võib arst soovitada teisi ravimeid, mis pärsivad immuunsüsteemi või suurendada trombotsüütide produktsiooni

Eemaldamist oma põrna. Kui teie seisund on raske või püsib vaatamata ravimi esmase ravi, võib arst soovitada kirurgilist eemaldamist oma põrn (Splenektoomiale). See kiiresti kaob peamine trombotsüütide hävitamine keha ja parandab teie trombotsüütide arv, kuigi see ei tööta kõigi jaoks. Tõsine operatsioonijärgsed komplikatsioonid mõnikord tekkida, ja millel ei ole põrna püsivalt suurendab vastuvõtlikkust infektsioonidele.

Splenektoomiale on harva ravi valik laste ITP, sest nad on sageli parem ilma ravita.