ravi – kõhuaordi aneurüsm

Medical seire

Kirurgia

Ravi eesmärgiks on hoida ära oma aneurüsmi purunemist. Üldiselt oma ravivõimalused on meditsiinilise järelevalve või operatsiooni. Arst otsus sõltub suurusest aordi aneurüsmi ja kui kiiresti see kasvab.

Kui teie kõhuaordi aneurüsm on väike ja sa ei ole tekkinud sümptomid, võib arst soovitada arsti järelevalve, mis hõlmab regulaarseid kohtumisi, et veenduda oma aneurüsmi ei kasva, ja juhtimise muud haigusseisundid, mis võivad halvendada teie aneurüsm. Arst ka küsida sümptomite võib teil olla, mis võiks olla seotud aneurüsm.

On tõenäoline, teie arst võtab regulaarselt pildistamine testid, et kontrollida suurust oma aneurüsm. Oodata on kõhu ultraheli vähemalt kuus kuud pärast seda, kui aneurüsm diagnoositakse ja regulaarsete järelmeetmete eksamid pärast esimest pildistamine test. Sagedusest pildistamine testid sõltub suurusest aneurüsm, kas aneurüsm kasvab ja kui kiiresti see kasvab.

Kui teil on kõhu aordi aneurüsm, operatsioon on üldiselt soovitatav, kui teie aneurüsm on umbes 1,9-2,2 tolli (umbes 5-5,5 cm) või suurem. Arstid võib soovitada ka operatsioon, kui aneurüsm kasvab kiiresti. Lisaks võib arst soovitada ravi, kui sul on sellised sümptomid nagu kõhuvalu või teil on lekib, õrn või valulik aneurüsm.

Operatsioon valikute hulgas võivad

Avatud kõhuõõne operatsiooni. Avatud abdominaalkirurgia remont kõhu aordi aneurüsm hõlmab eemaldades kahjustatud osa aordi ja asendatakse see sünteetiline toru (siiriku), mis on õmmeldud koht.

See protseduur nõuab avatud kõhuõõne operatsiooni, ja see on üldiselt teid kuu või rohkem täielikult taastuda.

Endovascular operatsiooni. Endovascular operatsioon on vähem invasiivne protseduur, mida kasutatakse sagedamini täna remondi aneurüsm. Arstid lisada sünteetilist siiriku lõpuni õhuke toru (kateeter), mis on sisestatud arteri kaudu oma jala ja keermestatud üles oma aordi.

Pook – kootud toru hõlmatud metallvõrk tugi – pannakse kohas aneurüsm ja laiendada. Siirik kinnitatakse kohale metallist võrgusilma, et sageli on väikesed konksud või kontakte. Siirik tugevdab nõrgenenud osa aordi et vältida purunemist aneurüsm.

Taasteperiood on üldiselt palju lühem käesoleva menetluse kui avatud kõhuõõneoperatsioonide, kuid veresoonesisesed kirurgia ei saa teha umbes 30 protsenti inimestest aneurüsm. Arutage oma arstiga, kas sa oled kandidaat seda protseduuri. Pärast veresoonesiseseid operatsioon, peate regulaarselt järelkontrolli pildistamine testid, et tagada pookida ei leki. Pikaajaline elulemus on sarnased nii veresoonesiseseid operatsioon ja avatud operatsiooni.

Võimalusi ravi oma aneurüsmi sõltub erinevatest teguritest, sealhulgas asukohta ja suurust aneurüsm, teie vanusest ja muude olemasolevate tingimustega, mis võivad suurendada teie risk operatsioon või veresoonesiseseid remont. Arst arutab teiega kõige sobivam ravi teile.