ravi – meningiit

Ravi sõltub meningiidi teil või teie lapsel on.

bakteriaalne meningiit

viiruslik meningiit

Äge bakteriaalne meningiit tuleb kohe ravida intravenoossete antibiootikumidega ja viimasel ajal ka kortikosteroide. See aitab tagada kogumine ja vähendada komplikatsioonide riski, nagu aju- paisumine ja krampe.

Antibiootikumidega või kombinatsioon antibiootikume sõltub tüüpi infektsiooni põhjustavad bakterid. Arst võib soovitada laia spektriga antibiootikumiga kuni ta saab määrata täpne põhjus meningiit.

Teist tüüpi meningiit

Arst võib tühjendada tahes nakatunud nina või mastoids – luud taga sisekõrva, mis ühendavad keskkõrva.

Antibiootikumid ei saa ravida viiruslik meningiit, ja enamikul juhtudel parandada ise kokku mitu nädalat. Ravi kerge juhtumite viiruslik meningiit tavaliselt sisaldab

Arst võib määrata kortikosteroidide turse ajus ja krambivastast ravimit kontrollida krambid. Kui herpesviirus põhjustatud oma meningiit, viirusevastane ravim on saadaval.

Kui põhjus teie meningiit on ebaselge, võib arst alustada viirusevastase ja antibiootikumravi ajal põhjus on määratud.

Krooniline meningiiti ravitakse põhineb algpõhjus. Seenevastaste ravimitega seenhaiguste meningiit ja kombinatsioon konkreetse antibiootikumid võivad ravida tuberkuloosse meningiit. Kuid need ravimid võivad olla tõsised kõrvalnähud, mistõttu võib ravi edasi lükata kuni laboris võib kinnitada, et selle põhjuseks on seen. Krooniline meningiiti ravitakse põhineb algpõhjus.

Noninfectious meningiidi tõttu allergiline reaktsioon või autoimmuunhaigus võib kortikosteroide. Mõnel juhul ei ravi võib olla vajalik, sest seisund võib lahendada omal. Vähiga seotud meningiit nõuab ravi üksikute vähk.