ravi – sepsis

Varane agressiivne ravi suurendab oma võimalusi elusolev sepsis. Inimesed, kellel on raske sepsis vajavad hoolikat jälgimist ja ravi haiglas intensiivravi osakonnas. Kui teil on raske sepsise või septilise šoki, päästevarustus meetmeid võib vaja stabiliseerida hingamist ja südametegevust.

Ravimid

toetav hooldus

Mitmed ravimid kasutatakse sepsise. Nende hulka

Antibiootikumid. Ravi antibiootikumidega peaks algama viivitamatult, esimese kuue tunni jooksul või varem. Esialgu saate laia spektriga antibiootikume, mis on efektiivsed vastu erinevaid baktereid. Antibiootikumid manustada intravenoosselt (IV).

Kirurgia

Pärast õppimist vereanalüüsi, võib arst vahetada eri antibiootikum, mis on sobivam vastu eriti infektsiooni põhjustavad bakterid.

Muud ravimid võite saada hulka väikestes annustes kortikosteroide, insuliin, mis aitavad säilitada stabiilne veresuhkru taset, ravimid, mis muudavad immuunsüsteemi vastuseid, ja valuvaigisteid või rahustid.

Inimesed, kellel on raske sepsis saavad tavaliselt toetav ravi, sh hapniku ja suurtes kogustes intravenoosselt vedelikke. Sõltuvalt teie seisundist, võib tekkida vajadus on masin abi hingata või teise pakkuda dialüüsi neerupuudulikkus.

Kirurgia võib olla vajalik eemaldada nakkusallikate nagu mädapaisete (abstsessid).