sumatriptaan (nina kaudu) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused. See võimaldab oma arstiga, et näha, kas ravim on töökorras ja otsustada, kas te peate jätkama seda kasutada.

Sa ei tohi seda ravimit, kui olete kasutanud MAO inhibiitoreid (MAOI), nagu isocarboxazid (Marplan®), fenelsiin (Nardil®), selegiline (Eldepryl®) või tranüültsüpromiin (Parnate®) viimase 2 nädala jooksul. Ärge kasutage seda ravimit, kui te olete võtnud teiste migreeni ravimid (nt almotriptiaani eletriptaani frovatriptaani, risatriptaani sumatriptaan / naprokseen, zolmitriptaan, Amerge®, Axert ™, Frova®, Maxalt®, Relpax®, Treximet® või Zomig®) või ergotamiini meditsiinis (nt dihüdroergotamiin, metüsergiidi, Cafergot®, DHE 45®, Ergomar®, Migergot® või Migranal®) viimase 24 tunni jooksul.

Pöörduge arsti poole, kui olete kasutanud ravimit ja migreen ei lähe ära, või kui teie migreeni halvenenud või hakkas toimuma sagedamini.

See ravim võib põhjustada probleeme, kui teil on südamehaigus. Kui teie arst arvab, siis võib olla probleem selle ravimi võib ta tahan, et sa oma esimest annust arsti kabinetti või kliinikus.

See ravim võib suureneda risk südameinfarkti, stenokardia, või insult. See on tõenäolisem, kui teil on diabeet, kõrge vererõhk või kõrge kolesteroolitase või kui sul on juba südamehaigus või perekonnas on esinenud südamehaigusi, kui te suitsetate, kui olete meessoost ja üle 40 aasta vanused, või kui te olete naissoost ja läbinud menopausi. Helistage oma arstile kohe, kui teil on mingeid sümptomeid probleeme südamega, nagu rinnus valu või ebamugavustunne, südame rütmihäired, iiveldus või oksendamine, valu või ebamugavustunne õlgade, käte, lõualuu, selja või kaela, õhupuudus, või higistamine. Helistage oma arstile kohe, kui teil on mingeid sümptomeid insult, nagu segasus, rääkimisega, kahekordne nägemine, peavalu, võimetus liigutada käte, jalgade või näolihaseid, võimetus rääkida või aeglane kõne.

Veenduge, et teie arst teab kõiki muid ravimeid te kasutate. Sumatriptaaniga võib põhjustada tõsiseid seisund, mida nimetatakse serotoniini sündroom, kui võtta mõned ravimid. See hõlmab eelkõige ravimeid kasutatakse depressiooni raviks, nagu tsitalopraam, duloksetiini, estsitalopraam, fluoksetiin, fluvoksamiin, olansapiin, paroksetiin, sertraliin, venlafaksiin, Celexa®, Cymbalta®, Effexor®, Lexapro®, Luvox®, Paxil®, Prozac®, Sarafem®, Symbyax® või Zoloft®. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on agitatsioon, segasus, kõhulahtisus, ärevus rääkimise ajal, et ei ole normaalne, palavik, reflekside üliaktiivsus, halb kooskõlastamine, rahutus, värisemine, higistamine, värisemine või värisemine, et sa ei suuda kontrollida, ega tõmblemine. Need võivad olla serotoniini sündroomi sümptomid.

See ravim võib põhjustada tõsiseid tüüpi allergiline reaktsioon nimetatakse anafülaksia. Anafülaksia nõuab kohest arstiabi. Kõige tõsisem märke see reaktsioon on väga kiire või ebaregulaarne hingamine, himustama, hingeldust või minestamine. Muud märgid võib hõlmata muudatusi värvi näonaha; väga kiire, kuid rütmihäired või impulsi lööbesarnased tursed nahal ja tursed või tursed silmalaugude või silmade ümbruses. Kui need kõrvaltoimed esinevad, saada hädaabi korraga.

Pöörduge arsti poole, kui ähmane nägemine, raskused lugemise, või mõni muu muutus tekib nägemise ajal või pärast ravi. Su silmad võib olla vaja kontrollida silmaarsti (silmaarsti).

Joomine alkohoolsete jookide saavad peavalu hullemaks ega tekitada uut peavalu tekkida. Inimesed, kes kannatavad raske peavalu tuleb ilmselt vältida alkohoolsete jookide, eriti peavalu.

Mõned inimesed tunda pearinglust või uimasust ajal või pärast migreeni või sumatriptaani leevendada migreeni. Niikaua kui teil on pearinglus või uimasus, ärge juhtige autot, töötage masinatega ega midagi muud, mis võib olla ohtlik, kui teil on uimane või ei ole tähelepanelik.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.