sumatriptaan (subkutaanselt) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused. See võimaldab oma arstiga, et näha, kas ravim on töökorras ja otsustada, kas te peate jätkama seda kasutada.

Pöörduge arsti poole, kui olete kasutanud ravimit ja ei ole olnud head leevendust. Samuti pidage nõu oma arsti, kui teie migreeni või klastri peavalu on hullem, või kui nad esinevad sagedamini, kui enne hakati seda ravimit.

Sa ei tohiks saada seda ravimit, kui olete kasutanud MAO inhibiitoreid (MAOI), nagu fenelsiin (Nardil®) või tranüültsüpromiin (Parnate®) viimase 2 nädala jooksul. Ärge kasutage seda ravimit, kui olete kasutanud teisi triptaanravimeid migreeni ravimeid. Mõned näited triptaanravimeid ravimid on almotriptiaani (Axert®), eletriptaan (Relpax®), Naratriptaaniga (Amerge®) või zolmitriptaan (Zomig®). Mõned näited tungaltera-tüüpi ravimid on dihüdroergotamiin (D.H.E. 45®, Migranal®), ergotamiin (Bellergal®, Cafergot®, Ergomar®, Wigraine®) või metüülsergiid (Sansert®).

Pöörduge arsti poole, kui olete kasutanud sumatriptaan ja migreen halvenenud või hakkas toimuma sagedamini.

See ravim võib suurendada riski, südame rütmihäired, südameatakk, stenokardia, või insult. See on tõenäolisem, kui teil või perekonnaliikme juba südamehaigused, kui teil on diabeet, kõrge vererõhk või kui te suitsetate. Helistage oma arstile kohe, kui teil on mingeid sümptomeid probleeme südamega, nagu rinnus valu või ebamugavustunne, südame rütmihäired, iiveldus või oksendamine, valu või ebamugavustunne õlgade, käte, lõualuu, selja või kaela, õhupuudus, või higistamine. Helistage oma arstile kohe, kui teil on mingeid sümptomeid insult, nagu segasus, rääkimisega, kahekordne nägemine, peavalu, võimetus liigutada käte, jalgade või näolihaseid, võimetus rääkida või aeglane kõne.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on ebamugavustunne rinnus, lõualuu või kaela tiheduse pärast ravimi kasutamist. Samuti rääkige oma arstile, kui teil on ootamatu või tõsine kõhuvalu või kõhuvalu või verine kõhulahtisus pärast ravimi kasutamist.

Pöörduge arsti poole, kui ähmane nägemine, raskused lugemise, või mõni muu muutus tekib nägemise ajal või pärast ravi. Arst võib teil oma silmad üle kontrollida silmaarsti (silmaarsti).

Kasutades sumatriptaan üksi või kombinatsioonis teiste migreeni ravimid 10 või enama päeva kuus võib halvendada peavalu. Sul võib hoida peavalu päevikut, et salvestada peavalu sageduse ja narkootikumide kasutamist.

Veenduge, et teie arst teab kõiki muid ravimeid te kasutate. Sumatriptaaniga võib põhjustada tõsiseid seisund, mida nimetatakse serotoniini sündroom, kui kasutada koos teatud ravimitega. See hõlmab eelkõige ravimeid kasutatakse depressiooni raviks, nagu tsitalopraam, duloksetiini, estsitalopraam, fluoksetiin, fluvoksamiin, olansapiin, paroksetiin, sertraliin, venlafaksiin, Celexa®, Cymbalta®, Effexor®, Lexapro®, Luvox®, Paxil®, Prozac®, Sarafem®, Symbyax® või Zoloft®. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on agitatsioon, segasus, kõhulahtisus, ärevus rääkimise ajal, et ei ole normaalne, palavik, reflekside üliaktiivsus, halb kooskõlastamine, rahutus, värisemine, higistamine, värisemine või värisemine, et sa ei suuda kontrollida, ega tõmblemine. Need võivad olla serotoniini sündroomi sümptomid.

See ravim võib põhjustada tõsiseid tüüpi allergiline reaktsioon nimetatakse anafülaksia. Anafülaksia nõuab kohest arstiabi. Kõige tõsisem märke see reaktsioon on väga kiire või ebaregulaarne hingamine, himustama, hingeldust või minestamine. Muud märgid võib hõlmata muudatusi värvi näonaha, väga kiire, kuid rütmihäired või impulss, lööbesarnased tursed nahal ja tursed või tursed silmalaugude või silmade ümbruses. Kui need kõrvaltoimed esinevad, saada hädaabi korraga.

Joomine alkohoolsete jookide saavad peavalu hullemaks ega tekitada uut peavalu tekkida. Inimesed, kes kannatavad raske peavalu tuleb ilmselt vältida alkohoolsete jookide, eriti peavalu.

See ravim võib põhjustada mõnedel inimestel saada pearinglust, uimasust või vähem tähelepanelik kui nad tavaliselt. Kui mõni neist kõrvaltoimetest, siis ärge juhtige autot, töötage masinatega ega midagi muud, mis võib olla ohtlik kui te ei tea, kuidas see ravim teile mõjub.