sümptomid ja põhjused – arterioskleroos / ateroskleroosi

Sümptomid

põhjuste

Ateroskleroosi teket

Ateroskleroosi teket

Ateroskleroos tekib järk-järgult. Kerge ateroskleroosi tavaliselt ei ole mingeid sümptomeid.

Sa tavaliselt ei pea ateroskleroosi sümptomid kuni arteris on nii vähenenud või ummistunud, et seda saab anta piisavat vere oma elundite ja kudede. Vahel tromb blokeerib täielikult verevoolu või isegi murrab peale ja võivad vallandada südamelihase infarkt või insult.

Sümptomid mõõduka kuni raske ateroskleroosi sõltuvad sellest, millist arterid on mõjutatud. Näiteks

Kui te arvate, et olete ateroskleroosi, rääkige oma arstiga. Tähelepanu pöörata ka varajased sümptomid puudulik verevarustus, nagu valu rinnus (stenokardia), jalavalu või tuimus.

Varane diagnoos ja ravi võib lõpetada ateroskleroosi süvenemist ja vältida südameinfarkti, insuldi või muu erakorralise meditsiini.

Ateroskleroos on protsess, kus veri, rasvu, nagu kolesterool ja muude ainete ehitada üles oma arteri seintele. Lõpuks hoiused nimetatakse laigud võivad moodustada. Hoiused võivad kitsendada – või ploki – teie arterid. Need naastud võivad samuti rebeneda, põhjustades tromb.

Ateroskleroos on aeglane, progresseeruv haigus, mis võib alata juba lapsepõlves. Kuigi täpne põhjus on teadmata, ateroskleroos võib alustada kahjustuse või vigastuse sisekihiks arteri. Kahjustus võib olla põhjustatud

Kui siseseina arteris on kahjustatud, vereliblede ja muude ainete sageli kleepuvad kahjustuskohas ja koguneda sisevoodri arter.

Aja jooksul rasvhapete hoiused (laigud) valmistatud kolesterooli ja teisi raku tooteid ka ehitada üles kahju sait tahenema, väheneb teie arterid. Organeid ja kudesid ühendatud ummistunud arterid, siis ei saa piisavalt verd toimida.

Lõpuks tükki rasvhapete hoiused võivad murduda ja sisesta oma vereringesse.

Lisaks sujuv limaskesta tahvel võib rebeneda, kallab kolesterooli ja teisi aineid vereringesse. See võib põhjustada tromb, mis võib blokeerida verevoolu konkreetse kehaosa, nagu tekib siis, kui blokeeritud verevoolu südame põhjustab südameinfarkti. Tromb võib liikuda ka teistesse osadesse oma keha, blokeerides voolu teise organi.

Riskitegurid

tüsistused

Arterikõvastumus ilmneb aja jooksul. Pealegi vananemine, tegurid, mis suurendavad riski ateroskleroosi hulka

Tüsistused ateroskleroosi sõltub sellest, milline arterid on blokeeritud. Näiteks

Aneurysms. Ateroskleroos võib põhjustada ka aneurüsmid, tõsine tüsistus, mis võib tekkida kõikjal organismis. Aneurüsm on mõhk seina oma arteri.

Enamik inimesi aneurüsmi ei ole sümptomeid. Valu ja tuikav valdkonnas aneurüsm võib esineda ja kiirabiauto.

Kui aneurüsm puruneb, siis võib tulla eluohtlik sisemine verejooks. Kuigi see on tavaliselt ootamatu, katastroofiline sündmus, aeglane leke on võimalik. Kui tromb jooksul aneurüsm dislodges võib blokeerida arterit kauges.