sümptomid ja põhjused – asbestoosi

Sümptomid

Klubisse sõrmede

Klubisse sõrmede

põhjuste

Klubisse sõrmede, kus käeulatuses laiali ja saada ümaram kui tavaline, on sageli seotud südame- või kopsuhaigus.

Mõju pikaajaline kokkupuude asbestiga tavaliselt ei näita üles 10 kuni 40 aastat pärast esmast kokkupuudet. Asbestoosi ja sümptomite hulka võivad kuuluda

Kui teil on esinenud kokkupuude asbestiga ja sa hoogne õhupuudus, rääkige oma arstile võimaluse asbestoos.

Jooksul oma kopsud, peamine hingamisteede (bronhide) hargnema üha väiksemateks vahekäigud, väikseim, mida nimetatakse harudesse. Lõpus bronhioolide on pisikesed õhukotid (alveoolide).

Kui olete kokku puutunud kõrge asbestitolmu pika aja jooksul, mõned õhus kiud võib saada esitanud jooksul oma alveoolide – väike alveoole kopsudesse, kus hapniku vahetatakse süsihappegaasi sisaldust veres. Asbestikiud ärritada ja armi kopsukoes, põhjustades kopsude saada jäik. See raskendab hingata.

Nagu asbestoosi edenedes üha rohkem kopsukoe muutub armiline. Lõpuks, oma kopsukoe muutub nii jäik, et seda ei kokkutõmbumist ja paisumist normaalselt.

Suitsetamine sigarettide näib suurendavat säilitamise asbestikiutüüpide kopsudes ning tulemuseks on sageli kiiremini haiguse progresseerumist.

Inimesed, kes töötas kaevandamise, töötlemise, tootmise, paigaldamise või eemaldamise asbest tooted enne 1970. aastate lõpust on oht asbestoos. näideteks

Üldiselt see on ohutu umbes materjale, mis on valmistatud asbesti niikaua asbestikiud on esitatud. See takistab neil saada õhku.

Kui teil on asbestoosi, sa oled suurem risk haigestuda kopsuvähki – eriti siis, kui te suitsetate või on esinenud suitsetamisest.

Harudesse ja alveoolide kopsudes

Harudesse ja alveoolide kopsudes

Riskitegurid

tüsistused