sümptomite ja põhjuste – IgA nefropaatia (Bergeri tõbi)

Sümptomid

põhjuste

IgA nefropaatia tavaliselt ei põhjusta sümptomeid varajases staadiumis. Haigus võib märkamatuks aastakümneid ja mõnikord esimese kahtlustatakse, kui tavapärased testid näitavad, valku ja vere punaliblede uriinis, et ei saa vaadelda ilma mikroskoobi (mikroskoopilised hematuuria).

Märgid ja sümptomid IgA nefropaatia, kui neerufunktsioon on langenud hulka

Leppida oma arsti, kui te märkate verd uriinis. Kuseteede veritsus võib olla põhjustatud pingutavat füüsilist koormust, mõned toiduained, ravimid või kuseteede infektsioon.

Aga pikaajalisel või korduval verejooks võib viidata tõsine meditsiiniline probleem ja tuleb alati hinnata. Lisaks näed oma arstiga, kui teil tekib äkiline oma käsi ja jalgu.

Neer ristlõige

Veri siseneb neerudesse läbi oma neeruarterid. Teie neerud eemaldatakse liigne vedelik ja jäätmed verest läbi üksused nephrons. Iga nefroni sisaldab filter (skleroosi), mis on võrk pisikesi veresooni nimetatakse kapillaare. Glomeerulites filter jäätmed ja ained keha vajab – näiteks naatriumi, fosforit ja kaaliumi – mis siis läbi pisikeste torukesed. Aineid keha vajadusi tagasiimenduvate vereringesse. Jääkainetest voolata läbi kusejuha – torud, mis viivad põit.

Teie neerud on kaks uba-kujuline, rusikas suurusega elundid asub väike selg, üks kummalgi pool selgroogu. Iga neeru sisaldab pisikesi veresooni (glomeruli), et filter jäätmed, liigne vesi ja muud ained verest, kui need läbivad neerusid. Filtreeritud veri uuesti siseneb vereringesse, kui jäätmeid satub oma põie ja läbi keha urineerimisel.

Immunoglobuliin A (IgA) on antikeha, mis mängib olulist rolli immuunsüsteemi rünnata patogeenide ja infektsioonide vastu võitlemisel. Aga IgA nefropaatia, see antikehade koguneb glomeruli, põhjustades põletikku (glomerulonefriit) ja järk-järgult mõjutab nende filtreerimine võime.

Teadlased ei tea täpselt, mida põhjustab IgA hoiused neerudes, kuid neid tingimusi või tegurid võivad olla seotud arengut IgA nefropaatia

Kuigi täpne põhjus IgA nefropaatia on teadmata, need tegurid võivad suurendada teie risk haigestuda seda tingimust

Neer ristlõige

Muidugi IgA nefropaatia varieerub inimeselt inimesele. Mõned inimesed on haigus aastaid vähe probleeme. Tegelikult paljudel juhtudel võib jääda diagnoosimata. Teised inimesed arendada ühe või mitme järgmise tüsistuste

Riskitegurid

tüsistused

on tunnistatud parimaks Nefroloogia haigla rahvas 2015-2016 by USA Uudised & World Report.