sümptomite ja põhjuste – retinoblastoom

Silm on keerukas ja kompaktne struktuur mõõte umbes 1 tolli (2,5 cm) läbimõõduga. Ta saab miljoneid tükki infot välismaailmaga, mis on kiiresti töödelda oma aju.

Sümptomid

Anatomy silma

Kuna retinoblastoomi enamasti mõjutab imikutele ja väikelastele, sümptomid on harvad. Märgid võite märgata hulka

Leppida oma lapse arsti, kui te märkate muutusi oma lapse silmad, et sinu mure. Retinoblastoomi on haruldane vähk, nii et teie lapse arst uurida teiste enam levinud silmahaiguste esimene.

Anatomy silma

Kui teil on perekonnas esinenud retinoblastoomi, pidage nõu oma lastearst, kui teie laps peaks algama silmi regulaarselt eksamid sõeluda retinoblastoomi.

põhjuste

In autosoomne dominantne häire, muteerunud geen on dominantne geen paikneb ühel nonsex kromosoome (autosoomideks). Sa pead ainult üks muteerunud geen võib mõjutada seda tüüpi häire. Isik autosoomne dominantne haigus – antud juhul isa – on 50 protsenti võimalus, millel on haige laps ühe muteerunud geeni (domineeriv geen) ja 50 protsenti võimalus, millel on mõjutanud lapse kahe normaalse geeni (retsessiivne geenid ).

Autosoomne dominantne pärilikkuse

Retinoblastoomi tekib närvirakkude võrkkestas arendada geneetilistest mutatsioonidest. Need mutatsioonid põhjustavad rakkude kasvama ja korrutades, kui terved rakud surevad. See kogunev mass rakkudes moodustub kasvaja.

Autosoomne dominantne pärilikkuse

Retinoblastoomi rakud võivad tungida sügavamale silma ja lähedal struktuure. Retinoblastoomi võib levida ka (metastaseerunud) teistele kehaosadele, sealhulgas aju ja selgroo.

tüsistused

Enamikul juhtudel see ei ole selge, mida põhjustab geenimutatsioone, mis viivad retinoblastoomi. Siiski on võimalik, et lapsed pärivad geneetiline mutatsioon oma vanematelt.

Geenimutatsioonid mis suurendavad riski retinoblastoom ja teiste kasvajate võib kanduda vanematelt lastele.

Pärilikud retinoblastoomi kandub vanematelt lastele autosoomne dominantne muster, mis tähendab ainult üks vanem peab ühe koopia muteerunud geeni läbida suurem risk retinoblastoomi edasi lastele. Kui üks vanem viib muteerunud geen, iga laps on 50 protsenti tõenäosus pärida, et geen.

Kuigi geneetiline mutatsioon suurendab lapse risk retinoblastoomivalgu, see ei tähenda, et vähk on vältimatu.

Lapsed koos päritud kujul retinoblastoomi kipuvad välja haiguse varasemas eas. Pärilikud retinoblastoom ka kipub esinevad nii silmad, vastandina vaid üks silm.

Laste raviti retinoblastoom on vähiriski naasevad ja selle ümbruses ravitava silma. Sel põhjusel teie lapse arst ajakava jälgimine eksamid, et kontrollida korduvaid retinoblastoomi. Arst võib kujundada personaalset järelkontrolli eksami ajakava oma lapsele. Enamikul juhtudel on see tõenäoliselt kaasata silma eksamid iga paari kuu esimese paari aasta pärast retinoblastoomi ravi lõppu.

Lisaks laste pärilik vorm retinoblastoomi on suurem risk haigestuda teiste vähiliikide igal kehaosa aastatel pärast ravi. Sel põhjusel laste päritud retinoblastoom võib olla korrapärane eksamid sõelumiseks teiste kasvajate.