sümptomite ja põhjuste – reumatoidartriit

Märgid ja reumatoidartriidi sümptomite hulka võivad kuuluda

Sümptomid

põhjuste

Varajane reumatoidartriit kipub mõjutama oma väiksemate liigeste esimene – eriti liigestes, et lisada sõrmedega käed ja varvaste jalad.

Haiguse progresseerudes, sümptomid on sageli levinud randmed, põlved, pahkluud, põlved, puusad ja õlad. Enamikul juhtudel sümptomid esineda samas liigesed mõlemal pool keha.

Reumatoidartriit vs osteoartriit

Umbes 40 protsenti inimestest, kes on reumatoidartriit kogeda ka märke ja sümptomeid, mis ei sisalda liigeseid. Reumatoidartriit võib mõjutada paljusid nonjoint struktuure, kaasa arvatud

Reumatoidartriit vs osteoartriit

Reumatoidartriit nähud ja sümptomid võivad erineda raskusega ning võib isegi tulla ja minna. Perioodid suurenenud haiguse aktiivsust, nimetatakse rakette, vahelduvad perioodidega suhtelise remissiooni – kui paistetus ja valu fade või kaovad. Aja jooksul reumatoidartriidi võib põhjustada liigeste deformeeruda ja vahetustega kohatu.

Riskitegurid

Leppida oma arsti, kui teil on püsivad vaevused ja turse liigestes.

tüsistused

Osteoartroos on kõige levinum artriit, hõlmab kulumine kõhre et mütsid luudes liigestes. Reumatoidartriidi, sünoviaalmembraani mis kaitseb ja määrib liigeseid muutub põletikuliseks, põhjustades valu ja paistetus. Ühine erosiooni võivad järgneda.

Reumatoidartriit tekib siis, kui teie immuunsüsteem ründab synovium – limaskesta membraanid, mis ümbritsevad oma liigeseid.

Saadud põletik pakseneb sünoviaalkude, mis võib lõpuks hävitada kõhre ja luu sees ühist.

Kõõluste ja sidemete mis hoiavad ühiselt koos nõrgestada ja venitada. Järk-järgult, ühine kaotab oma kuju ja paigutust.

Arstid ei tea, mis hakkab see protsess, kuigi geneetiline komponent tõenäoline. Kuigi oma geenide tegelikult ei põhjusta reumatoidartriit, nad saaksid sa vastuvõtlikumad keskkonnategurid – nagu teatud viirushaiguste ja bakterid – mis võivad põhjustada haigusi.

Faktorid, mis võivad suurendada teie risk reumatoidartriidi hulka

Reumatoidartriit suurendab riski haigestuda