Taimetoitlusele

Taimetoitlastele kes süüa piimatooteid ja mune, tervislik toitumine on sama kui keegi teine, kuid ilma liha või kala.

Eatwell Guide näitab erinevaid toidu peaksime sööma – ja millistes proportsioonides – olla terve, tasakaalustatud toitumine.

Sa ei pea seda saavutada tasakaal iga sööki, kuid üritavad leida tasakaalu üle päeva või isegi nädala. Vali võimalusi vähe rasva, soola ja suhkrut kui saate.

Nagu on kirjeldatud Eatwell Guide

Tervislik toitumine kui taimetoitlased

Püüa süüa vähemalt viis 80g portsjonit värske, külmutatud, konserveeritud, kuivatatud või juiced puu- ja köögivilju päevas. Nagu ka vitamiine ja mineraalaineid, puu- ja köögivilja pakkuda kiudaineid, mis aitab seedimist ja hoiab ära kõhukinnisust.

Loe lähemalt 5 PÄEV: see, mis loeb?

Tärkliserikkad toidud nagu kartul, leib, teravili, riis ja pasta peaks veidi enam kui kolmandik toitu süüa. Kus saab valida täistera sorte.

Sa peaksid süüa tärkliserikkad toidud iga päev osana terve, tasakaalustatud toitumine. Tärkliserikkad toidud on hea energiaallikas ja peamine erinevaid toitaineid meie toidus. Nagu ka tärklis, need sisaldavad kiudaineid, kaltsiumi, raua ja B-vitamiine.

Piim ja piimatooted, näiteks juust ja jogurt, on head valguallikad, kaltsiumi ja vitamiine A ja B12. See toit rühm hõlmab piima ja piimatoodete alternatiivid, nagu kindlustatud, magustamata soja, riis ja kaerajoogina, mis sisaldavad ka kaltsiumi.

Et teha tervislikumaid valikuid, minna väiksema rasvasisaldusega piima ja piimatooteid.

Kuidas toitained taimetoidule

Kaunviljad sisaldavad oad, herned ja läätsed. Nad on madala rasvasisaldusega valguallikas, kiudaineid, vitamiine ja mineraalaineid, ja nende arvestamist kui osa köögivilju. Pähklid ja seemned on ka valguallikas ja teisi toitaineid. Kaunviljad on eriti oluline, et inimesed, kes ei saa valku süües liha, kala või piimatooteid.

Muud mitte-piimast pärinevat valku sisaldavad munad ja liha alternatiive, nagu tofu, mycoprotein (nagu Quorn), Soijarouhe ja lihaks.

Sa pead sööma erinevaid valguallikaks saada õiget segu aminohapetest, mida kasutatakse ehitada ja remontida organismi rakkudesse.

Küllastumata rasvad, sealhulgas taimsed, rapsiõli, oliiviõli ja päevalille õli, on tervislikum kui küllastunud rasvu, nagu või, searasv ja ghee. Aga igat tüüpi rasv on kõrge energia ja tuleks süüa mõõdukalt.

Kui sul on toidu kõrge soola, rasva ja suhkrut, nagu koor, šokolaad, krõpsud, küpsised, kondiitritooted, jäätis, koogid ja pudingud, süüa neid harvemini ja väikestes kogustes.

Olles taimetoitlane raseduse ajal ja pärast seda

Foods selles grupis põhiliselt osutavad energia kujul rasvad ja suhkrud, kuid võib pakkuda vaid väga väikese koguse teisi toitaineid.

Oluline on erinevad, mida sa sööd. Mõned toitained leidub väiksemaid summasid taimetoitlane või vähem kergesti imendub organismi kui need, liha või kala.

Vastupidiselt levinud arvamusele, kõige taimetoitlased on tavaliselt piisavalt valku ja kaltsiumi (leidub piimatooted) oma dieeti.

Siiski, kui te ei plaani oma dieeti korralikult, siis võiks laseks olulisi toitaineid. Näiteks taimetoitlased on vaja teha, et nad saavad piisavalt raua ja vitamiin B12 oma dieeti.

Raseduse ajal ja siis, kui rinnaga naised, kes järgivad taimetoidule vaja veendumaks, et nad saavad piisavalt vitamiine ja mineraale oma lapsele arendada tervislikult.

Loe lähemalt taimetoitlane ja vegan emad-to-be.

Kui te kasvatamisel beebi või lapse taimetoidule, mida vaja teha, et nad süüa erinevaid toiduaineid annavad energiat ja vitamiine, mida nad vajavad kasvuks.

Taimetoit raua allikad

Loe rohkem teavet taimetoitlane ja vegan imikutele ja lastele.

Taimetoitlased on tõenäolisem, et olla madalam rauavarud kui lihasööjad. Hea raua allikad taimetoitlastele hulka

Loe lähemalt rauda.

Vitamiin B12 on vajalik kasvu, remont ja üldist tervist. Vitamiin B12 on ainus, mida leidub looduslikult loomsete saaduste. Kui te regulaarselt süüa mune ega piimatooteid, siis ilmselt saada piisavalt. Samas, kui sa ainult süüa väike kogus või vältida kõik loomsed tooted, on oluline omada usaldusväärset allikat vitamiin B12 oma dieeti.

Hea allikad vitamiini B12 hulka

Loe lähemalt B-vitamiine.

Omega-3 rasvhapped, peamiselt need, mida leidub rasvases kalas, aitab säilitada terve südame ja vähendada südamehaiguste riski, kui süüakse osana tervislikust toitumisest.

Allikad oomega-3 rasvhappeid sobivad taimetoitlastele hulka

Taimetoit allikad vitamiini B12

Uurimistulemused näitavad, et taimetoitlane omega-3 rasvhapped ei pruugi olla samad eelised riski vähendamiseks südamehaiguste nagu need, rasvane kala.

Samas, kui sa süüa taimetoidule, saate siiski hoolitseda oma südame söömine vähemalt viis portsjonit erinevaid puu- ja köögivilju iga päev, vähendades toitu, mis on kõrge küllastunud rasva ja vaadates, kui palju te soola sööma.

Taimetoit allikad omega-3 rasvhapete

19/10 /

19/10 /

Visuaalne juhend 100 kalorsusega (420 kilodžaulides) portsjoni suurus võrreldes igapäevase majapidamise esemete

Mida 100 kalorit välja näeb?

Kui soovite saada tasakaalu oma toitumist paremale, kasutage Eatwell Guide. See näitab, kui palju sa peaksid sööma igast toiduainete grupp

Eatwell Guide

Kaunviljad on suurepärane valguallikas. Uuri, kuidas hoida ja süüa neid.

kaunviljad

Uuri, kuidas saavutada tervislik, täisväärtuslik toit, mis aitab teil vaadata ja tunda oma parima

Toit ja toitumine

Nõuanded tervislik ja tasakaalustatud taimetoitlane ja vegan toitumine, sealhulgas olulisi toitaineid

Taimetoitlased ja veganitel