Takayasu arteriit haigus

Takayasu arteriit (tah-kah-YAH-sooz AHR-tuh-RIE-tis) on harvaesinev vaskuliit, rühm häired, mis põhjustavad veresoonte põletik. In Takayasu arteriit, põletik kahjustab aordi – suur arter, mis kannab verd sinu südame ülejäänud keha – ja selle peamised harud.

Haigus võib põhjustada ummistusi või kitsenenud arterites (stenoos) või ebanormaalselt laienenuna arterites (aneurüsmid). Takayasu arteriit võib viia ka käe või valu rinnus ja kõrge vererõhk ja lõpuks südamepuudulikkus või insult.

Sümptomid

Kui sul ei ole sümptomeid, siis ei pea ravi. Või vajate ravimeid, et kontrollida põletikku arterites ja vältida komplikatsioone. Aga ka ravi, ägenemist on ühised.

väsimus; Tahtmatu kaalulangus; General valud; kerge palavik

Takayasu arteriit on vormis vaskuliit – põletik veresooned – mis kahjustab suurte arterite, eriti aordi.

Takayasu arteriit on vormis vaskuliit – põletik veresooned – mis kahjustab suurte arterite, eriti aordi.

Tavaline süda on kaks ülemist ja kaks alumist kambrit. Ülakambrid, paremale ja vasakule kodades, sissetulevate verd. Alumine kambrites, seda rohkem lihaseline paremale ja vasakule vatsakeste verd pumbata läbi oma südame. Südameklappide, mis hoiavad veri voolab õiges suunas, on väravate juures kambris avad.

Nõrkus või valu jäsemetes kasutamisega; Peapööritus, pearinglus või minestamine; peavalud; Mälu probleemid; Trouble mõtlemine; Õhupuudus; Nägemishäired; Kõrge vererõhk; Erinevus vererõhu vahel käed; Vähenenud impulsi Liiga vähe punaseid vereliblesid (aneemia); Valu rinnus; Müra jooksul kuulnud arterites (bruits) kuulates stetoskoop

Märgid ja sümptomid Takayasu arteriit sageli esineb kahes etapis.

Kivistumisaeg ja ahenemine veresooni, mis võib põhjustada vähenenud verevarustus elundite ja kudede; Kõrget vererõhku, tavaliselt tulemusena verevarustuse neerusid; Põletik süda, mis võivad mõjutada südamelihas (müokardiit) või südameklappide; Südamepuudulikkus tingitud kõrge vererõhk, müokardiit või aordi tagasivool – seisund, mille rikkis aordiklappi võimaldab vere paiskuda tagasi oma südame – või nende kombinatsioon; Stroke, mis tekib tänu vähenenud või blokeeritud verevoolu arterites, mille tagajärjel oma aju; Mööduv isheemiline atakk (TIA), on nagu insult, mis toodavad sarnaseid sümptomeid, kuid mis ei põhjusta püsivat kahju; Aneurüsm aordis, mis tekib siis, kui seinad veresoone nõrgendada ja venitada, moodustades kühmu, millel on potentsiaali purunema; Südameinfarkt, mis võib tekkida vähenenud verevool südamesse

põhjuste

Esimeses etapis, sa oled tõenäoliselt tunda ennast halvasti

Kõigil ei ole neid varajasi märke ja sümptomeid. On võimalik, et põletik kahjustada veresooni aastaid enne sa mõistad, on midagi valesti.

Teises etapis, põletik põhjustab arterite kitsas nii vähem verd, hapnikku ja toitaineid jõuda oma elundeid ja kudesid. Stage 2 ja sümptomite hulka võivad kuuluda

Pöörduge koheselt arsti poole õhupuudus, valu rinnus või märke insult.

Leppida oma arsti, kui teil on muid sümptomid, mis häirib teid. Varajane avastamine Takayasu arteriit on oluline, et saada tõhus ravi.

Riskitegurid

Kui olete juba diagnoositud Takayasu arteriit, pea meeles, et haiguse sümptomid põletatud (kordumist) on sageli sarnased, mis toimus algselt. Tähelepanu pöörata ka mingeid uusi märke või sümptomeid. Need võivad viidata kas kordumist või tüsistus.

Vereanalüüse. Need katsed saab kasutada otsima põletiku tunnuseid, nagu kõrge tase C-reaktiivse valgu või kõrge erütrotsüütide settereaktsiooni – tavaliselt nimetatakse sed määra. Arst võib kontrollida ka aneemia .; X-kiirte oma veresooned (angiograafia). Ajal angiogram, paindlik kateeter suurde arteri või veeni. Spetsiaalne värvaine (kontrastaine) Seejärel pritsitakse kateetri, ja röntgen tehakse nii värvaine täidab oma arterites või veenides. Saadud pildid lubavad oma arstiga, et näha, kui veri voolab normaalselt või kui see on aeglustunud või katkenud tõttu väheneb (stenoos) veresoone. Isik Takayasu arteriit üldiselt on mitmes stenoos .; Magnetresonantstomograafia (MRA). See väheminvasiivsete kujul angiograafia toodab detailseid pilte oma veresooned abita kateetrid või röntgen, kuigi intravenoosse kontrastaine üldiselt kasutatakse. MRA toimib raadiolainete abil tugev magnetväli esitama andmeid, et arvuti muutub detailseid pilte kudede viilud .; Kompuutertomograafia (CT) angiograafia. See on veel üks mitteinvasiivse kujul angiograafia ühendades arvutipõhist analüüs röntgeni pilte intravenoosne kontrastvärvi võimaldab arst saaks kontrollida struktuuri oma aordi ja selle lähedal oksad ja jälgida verevoolu .; Ultrasonograafia. Doppler ultraheli, keerukamaid versioon ühise ultraheli, on võime toota väga kõrge resolutsiooniga piltide seinad teatavate arterites, nagu need kaela (karotiidarterid) ja need õlga (RANGLUUALUSE arterites). See võib olla võimeline avastama peent muutused nendes arterite enne teisi imaging tehnikaid saab .; Positronemissioontomograafia (PET). See imaging on võimeline mõõtma intensiivsus põletiku veresooned. Enne skaneerimist, siis on antud radioaktiivse aine (jälgija).

tüsistused

Takayasu arteriit on vormis vaskuliit – põletik veresooned – mis kahjustab suurte arterite, eriti aordi.

Kortikosteroidid kontrollida põletik. Esimene rida ravi on tavaliselt koos kortikosteroidide, nt prednisoloon. Isegi kui sa varsti enesetunne paraneb, võib tekkida vajadus jätkata ravimi võtmise pikas perspektiivis. Pärast esimest kuud, võib arst järk-järgult hakata annust vähendada kuni jõuate väikseima annusega, mida vajate, et kontrollida põletiku. Mõned sümptomid võivad naasta sel kitsenev perioodi .; Võimalikud kõrvaltoimed kortikosteroidide hulka kaalutõus, suurenenud nakkuste, luude hõrenemine (osteoporoos) ja ebaregulaarne menstruatsioon .; Teisi ravimeid, mis pärsivad immuunsüsteemi. Kui teie seisund ei vastata ka kortikosteroide või teil on probleeme kahanevad ravimit, võib arst välja kirjutada immunosuppressanravimit. Näited on metotreksaat (Trexall) ja asatiopriinist (Azasan, Imuran). Mõned inimesed vastata ka ravimeid, mis on välja töötatud inimestele, kes saavad elundite siirdamine. Need ravimid, sealhulgas mükofenolaatmofetiili (CellCept’iga), toimivad immuunsüsteemi pärssiv ja on mõningaid tõendeid, et nad võivad olla abiks kortikosteroidide tõhusalt vähendada veresoonte põletik inimestel Takayasu arteriit. Kõige sagedasem kõrvaltoime on suurenenud risk nakatuda .; Ravimid reguleerida immuunsüsteemi. Kui te ei reageeri standard ravi, võib arst soovitada ravimeid, mis parandab kõrvalekaldeid immuunsüsteemi (biologics). Näited on etanertsept (Enbrel) ja (Remicade). Väike uuringutes on leitud need ravimid tõhusad ja sümptomite kontrollimiseks, samuti on vähendada vajadust kortikosteroidiravi. Lisaks totsilisumaab (Actemra) On täheldatud, et olla kasulik ravivad Takayasu arteriit. Rohkem on vaja uurida. Kõige tavalisem kõrvalnäht need ravimid suurenenud nakkusoht.

Mis Takayasu arteriit, aordi ja teiste suuremate arterite, sealhulgas viib oma pea ja neerud, põletik. Aja jooksul põletik põhjustab muutusi nendes arterite, sealhulgas paksenemist, ahenemine ja löövet.

Bypass operatsioon. Selles metoodikas, arteri või veeni eemaldatakse teist kehaosa ja lisatud Arterist, pakkudes bypass vere läbivoolu .; Veresoonte laiendamine (perkutaanne angioplastika). Selle tegevuse käigus väike balloon keermestatud läbi veresoonte ja haigestunud arteri. Võetud balloon on laiendanud laiendada blokeeritud piirkonda, siis on tühjenenud ja eemaldada .; Aordiklappi operatsiooni. Kirurgiline remont või asendamine aordiklappi võib olla vajalik, kui lekkega oluliselt (aordiklappi tagasivool).

diagnoos

Keegi ei tea täpselt, mida põhjustab esialgse põletik Takayasu arteriit. On tõenäoline, et tingimus on autoimmuunne haigus, mille puhul immuunsüsteem ründab oma arterites kogemata. Haigus võib käivitada viiruse või muu infektsioon.

Takayasu arteriit peamiselt mõjutab tüdrukute ja naiste vahel vanuses 10 ja 40. häire esineb kogu maailmas, kuid see on kõige tavalisem Aasias. Vahel tingimus jookseb peredele.

Ole teadlik enne ametisse piiranguid. Ajal teete nimetamist, küsida, kas teil on vaja teha midagi ette, näiteks piirata oma dieeti .; Loetlege kõik sümptomid sul on, kaasa arvatud need, mis ei näi olevat põhjus, miks sa planeeritud määramisest .; Nimekiri võti isikuandmeid, sealhulgas suured pinged ja viimaste elu muutub .; Vaata kõiki ravimeid, vitamiine ja toidulisandeid, mis te võtate, sh annuste .; Küsi pereliige või sõber tulema teiega. Lisaks pakub tuge, võib ta kirjutada infot oma arsti või muu kliiniku personali ajal ametisse .; Nimekiri küsimusi küsida oma arsti. Ettevalmistused küsimuste loetelu aitab teil teha enamiku oma aega koos.

Reis Takayasu arteriit, pikendatud või korduvad tsüklid põletiku ja tervendav arterites võib viia ühe või mitme järgmise tüsistuste

Mis on kõige tõenäolisem põhjus minu sümptomid ?; Mis on ka teisi võimalikke põhjuseid minu sümptomid ?; Mis testid ma vajan? Kas nad nõua erilist ettevalmistust ?; Kas minu tingimus ajutise või pikaajalise ?; Mis on minu ravi võimalused ja mida te soovitate ?; Mul on mõni teine ​​seisund. Kuidas kõige paremini juhtida need tingimused kokku ?; Kas mul on vaja muuta oma toitumist ega piira minu tegevust mingil viisil ?; Kas on olemas geneeriline alternatiiv meditsiini sa väljakirjutamisel ?; Mis siis, kui ma ei saa või ei taha võtta steroidid ?; Kas teil on mingeid brošüüre või muude trükiste, et ma ei võta minuga? Mis veebilehed te soovitate?

Terve raseduse on võimalik naistel Takayasu arteriit. Aga haigus ja raviks kasutatavate ravimitega võib mõjutada teie viljakust ja rasedus. Kui teil on Takayasu arteriit ja plaanite rasestumist, töötada oma arstiga, et välja plaani piirata raseduse komplikatsioonid, enne kui rasestuda. Ja raseduse ajal arsti regulaarselt oma tervist.

Aordi aneurüsm tekib siis, kui nõrk koht seina oma aordi hakkab mõhk (vasakul). See võib juhtuda kõikjal oma aordi. Võttes aneurüsm suurendab aordi lahkamine – pisar limaskesta aordi pildil paremal.

Millal te esimest korda alustate võttes sümptomid ?; Kas teil on oma sümptomeid kogu aeg, või nad tulevad ja lähevad ?; Kui tõsine on teie sümptomid ?; Mida, kui üldse, tundub, et parandada oma sümptomid ?; Mida, kui üldse, tundub halvendada teie sümptomid?

ravi

Arst pärib oma märke ja sümptomeid, läbi füüsilise eksamiga, ja võtta oma haiguslugu. Ta võib ka teil läbida mõned järgmistest teste ja protseduure, mis aitavad välistada muud tingimused, mis meenutavad Takayasu arteriit ja diagnoosi kinnitamiseks. Mõned neist katsetest võib kasutada ka selleks, et kontrollida oma edusamme ravi ajal.

Mõista oma seisundist. Õpi kõike saab Takayasu arteriit ja selle ravi. Tea võimalikud kõrvaltoimed ravimite te võtate, ja öelge oma arstile kõikidest oma tervisliku seisundi muutustest. Küsige oma arstilt kasuks võttes väikeses annuses aspiriini regulaarselt .; Söö tervislikku toitumist. Söömine hästi aitab vältida võimalikke probleeme, mis võivad tuleneda teie seisundist ja ravimid, nagu kõrge vererõhk, hõrenemine luud ja diabeet. Rõhuta värske puu- ja köögivili, täisteratooteid ja taine liha ja kala, piirates samal ajal soola, suhkru ja alkoholi .; Kui te võtate kortikosteroide ravimit, pidage nõu oma arsti, kui teil on vaja võtta D-vitamiini või kaltsiumi .; Teostada regulaarselt. Regulaarne aeroobne treening, nagu kõndimine, aitab vältida luukoe kadu, kõrge vererõhk ja diabeet. See on kasulik ka su süda ja kopsud. Lisaks on paljud inimesed leiavad, et kehaline liikumine parandab meeleolu ja üldine mõttes heaolu .; Vältige kõiki tubakatooteid. On oluline, et peatada kasutades kõiki tubaka vähendada vigastada veresooni ja kudede veelgi.

Erinevalt teistest liiki vaskuliit, Takayasu arteriit ei diagnoositakse tavaliselt eemaldamise teel ja analüüs koe (biopsia).

Ravi Takayasu arteriit keskendub kontrollida põletiku ravimeid ja edasise kahjustamise vältimiseks teie veresooni. Haigus võib mõnikord olla raske ravida, sest isegi kui sa olevat remissioon haiguse võib olla endiselt aktiivne. Lisaks ajaks mõned inimesed on diagnoositud, on võimalik, et pöördumatu kahju on juba tekkinud.

Ettevalmistused kohtumine

Teiselt poolt, kui sul ei ole palju märke ja sümptomeid või tõsiseid tüsistusi, siis ei pea ravi üldse.

Rääkige oma arstiga ravimi või ravimite kombinatsioonid, mis on võimalusi teie ja millised on võimalikud kõrvaltoimed on. Arst võib määrata

Toimetulek ja tugi

Kortikosteroidid kontrollida põletik. Esimene rida ravi on tavaliselt koos kortikosteroidide, nt prednisoloon. Isegi kui sa varsti enesetunne paraneb, võib tekkida vajadus jätkata ravimi võtmise pikas perspektiivis. Pärast esimest kuud, võib arst järk-järgult hakata annust vähendada kuni jõuate väikseima annusega, mida vajate, et kontrollida põletiku. Mõned sümptomid võivad naasta sel kitsenev jooksul.

Lisateavet Takayasu arteriit

Võimalikud kõrvaltoimed kortikosteroidide hulka kaalutõus, suurenenud nakkuste, luude hõrenemine (osteoporoos) ja ebaregulaarne menstruatsioon.

Kui teie arterid tugevalt vähenenud või blokeeritud, võib osutuda operatsioon, et avada või mööda need arterid, mis võimaldab katkematut voolu vere. Sageli see aitab parandada teatud sümptomeid, nagu kõrge vererõhk ja valu rinnus. Mõningatel juhtudel, kuigi ahenemist või võib korduda, nõudes teise menetluse. Samuti, kui teil tekivad suured aneurüsmid, operatsioon võib olla vajalik, et vältida nende purunemist. Teie arst võib soovitada hoides ära operatsiooni kuni teie seisund on taandumas.

Kirurgiline võimalusi, mida saab kõige paremini teostada siis põletik arterite on vähendatud, hõlmavad

Veel Takayasu arteriit

Kui teie esmatasandi arst kahtlustab teil on Takayasu arteriit, ta võib teid suunata ühe või mitme spetsialistid, kellel on kogemusi, et aidata inimesi selle tingimuse. Takayasu arteriit on haruldane haigus, mis võib olla raske diagnoosida ja ravida.

Te võiksite rääkida oma arstiga suunamist tervisekeskuses, mis on spetsialiseerunud ravivad vaskuliit.

Kuna kohtumiste saab lühidalt ja kuna seal on sageli palju jahvatatud katmiseks, et see on hea mõte, et olla valmis. Siin on mõned andmed, mis aitavad teil saada valmis oma ametisse.

Sest Takayasu arteriit, mõned põhilised küsimused küsida hulka

Arst tõenäoliselt küsida mitmeid küsimusi, nagu

Üks suurimaid väljakutseid elavad Takayasu arteriit võib toimetulek kõrvaltoimeid oma ravi. Järgmised soovitused võivad aidata

Söö tervislikku toitumist. Söömine hästi aitab vältida võimalikke probleeme, mis võivad tuleneda teie seisundist ja ravimid, nagu kõrge vererõhk, hõrenemine luud ja diabeet. Rõhuta värske puu- ja köögivili, täisteratooteid ja taine liha ja kala, piirates samal ajal sool, suhkur ja alkohol.

Kui te võtate kortikosteroide ravimit, pidage nõu oma arsti, kui teil on vaja võtta D-vitamiini või kaltsiumi.

Sümptomid ja ravi

1

 1

)