tamoksifeeni kasutusalad, annustamine, kõrvaltoimed

Mis on tamoksifeeni?

Tamoksifeeni kasutatakse teatud tüüpi rinnavähi meestel ja naistel. Seda kasutatakse ka alandada naise võimalus haigestuda rinnavähki, kas tal on suur oht (nagu perekonnas on esinenud rinnavähk).

Tamoksifeeni võib kasutada ka muuks otstarbeks ei ole loetletud selles ravimi juhendis.

Ärge kasutage tamoksifeeni kui te olete rase. See võib kahjustada loodet. Kasutage barjääri rasestumisvastast (nt kondoomi või diafragma spermicide), kui te kasutate seda ravimit ja vähemalt 2 kuud pärast ravi lõppu. Te ei tohiks kasutada tamoksifeeni kui te olete allergiline, või kui teil on esinenud trombe veenides või kopsudes või kui te võtate vere õhem nagu varfariin (Coumadin).

oluline info

Enne ravimi kasutamist öelge oma arstile, kui teil on maksahaigus, kõrge triglütseriidide (teatud tüüpi rasva sisaldus veres), ajalugu katarakti või insult või tromb. Samuti rääkige oma arstile, kui teil, kui te saate keemiaravi või kiiritusravi.

Kui te kasutate tamoksifeeni, et vähendada oma riski rinnavähki, siis võib tekkida vajadus võtta oma esimest annust, kui sul on menstruatsioon. Võib ka olla rasedustesti enne kui hakkate seda ravimit, veendumaks, et te ei ole rase. Järgige oma arsti juhiseid.

Võttes tamoksifeeni võib suurendada oma riski emakavähk, insult või tromb kopsus, mis võib lõppeda surmaga. Räägi oma arstiga teie konkreetseid riske võttes seda ravimit.

Veendumaks, et see ravim ei põhjusta kahjulikke mõjusid, võib arst teil mammograafia ja rutiinne rindade iseseisev eksamid regulaarselt. Maksafunktsiooni võib ka vaja katsetada. Külastage regulaarselt oma arsti.

Enne ravimi võtmist

Te ei tohiks kasutada tamoksifeeni kui te olete allergiline sellele.

Te ei tohiks kasutada tamoksifeeni, et vähendada oma riski rinnavähki kui te võtate vere õhem nagu varfariin (tarvitamist Jantoven).

Ärge võtke tamoksifeeni kui te olete rase. See võib kahjustada loodet. Vältima rasestumist, kui te kasutate seda ravimit, ja vähemalt 2 kuud pärast ravi lõppu.

Hormonaalseid rasestumisvastaseid vahendeid (näiteks rasestumisvastaseid tablette, süste, implantaadid, laigud, ja tuperõngast) ei pruugi olla piisavalt tõhus raseduse vältimiseks, võttes samal ajal tamoksifeeni. Küsige oma arstilt, kasutades mitte hormonaalseid rasestumisvastaseid (kondoom, diafragma spermicide või emakasiseselt / ESV).

Kui te kasutate tamoksifeeni, et vähendada oma riski rinnavähki, siis võib tekkida vajadus võtta oma esimest annust, kui sul on menstruatsioon. Võib ka olla rasedustesti enne kui hakkate tamoksifeeni, veendumaks, et te ei ole rase. Järgige oma arsti juhiseid.

Võttes tamoksifeeni võib suurendada oma riski emakavähk, insult või tromb kopsus, mis võib lõppeda surmaga. Räägi oma arstiga teie konkreetseid ohtusid silmas selle ravimi võtmist.

Veendumaks, tamoksifeeni on ohutu, siis öelge oma arstile, kui teil on

insuldi või tromb

maksahaigus

kõrge kolesterooli või triglütseriidide (teatud tüüpi rasva sisaldust veres)

esinenud katarakt; või

kui te saate keemiaravi või kiiritusravi.

Ei ole teada, kas tamoksifeeni eritub rinnapiima või kas see võib imikut kahjustada. See ravim võib aeglustada rinnapiima tootmist. Sa ei tohi last rinnaga toita, võttes samal ajal tamoksifeeni.

Järgige kõiki juhiseid ravimi etiketti. Ärge võtke seda ravimit suuremates või väiksemates kogustes või kauem, kui soovitatav.

Mõõda vedelik ravimit annustamissüstlast tingimusel, või spetsiaalse mõõdata lusika või meditsiini tassi. Kui sul ei ole doosimõõtmise vahendit, küsige nõu apteekriga.

Tamoksifeeni võib võtta koos toiduga või ilma.

Kuigi kasutades tamoksifeeni, võib tekkida vajadus sageli vereanalüüse.

Kui teil on vaja operatsiooni või meditsiinilisi analüüse või kui sul on voodire peate lõpetama selle ravimi kasutamist lühikest aega. Iga arst või kirurg, kes ravib sa peaksid teadma, et te kasutate tamoksifeeni.

Kas regulaarne füüsiline eksamid ja mammograafia, ja ise läbi oma rindu tükid igakuiselt selle ravimi kasutamise ajal.

Kuidas ma peaksin tamoksifeeni?

Kasutage tamoksifeeni regulaarselt, et saada kõige rohkem kasu. Täitke oma retsepti enne otsa ravim täielikult. Sa pead hoidma seda ravimit kuni 5 aastat.

Säilitada toatemperatuuril, eemal niiskusest, soojuse või külma. Mitte külmutada.

Võtke vahelejäänud annus niipea, kui see teile meenub. Jätke unustatud annus vahele, kui see on peaaegu aeg võtta järgmine annus. Ärge võtke kahekordset annust, et korvata vahelejäänud annust.

See võib erituda kehavedelikes (uriin, fekaalid, okse). Hooldajad peavad kummikindaid puhastamise ajal kuni patsiendi kehavedelikega, käitlemise saastunud prügikasti või pesu või mähkmete vahetamine. Pesta käed enne ja pärast kinnaste. Peske määrdunud riideid ja voodipesu eraldi teistest pesu.

Pöörduge arsti poole, kui teil on allergilise reaktsiooni tamoksifeeni: lööve; hingamisraskused; näo, huulte, keele või kõri.

Tamoksifeeni võib suurendada insuldi riski või vere hüübimist. Helistage oma arstile, kui teil on

märke insult – äkiline tuimus või nõrkus (eriti ühel kehapoolel), äkiline tugev peavalu, ebaselge kõne, nägemis- või tasakaal

märke tromb kopsus – valu rinnus, äkiline köha, vilistav hingamine, hingeldus, veriköha; või

märke tromb jala – valu, turse, soojust, või punetus üks või mõlemad jalad.

Ka helistage oma arstile, kui teil on

ähmane nägemine, tunnel nägemine, silmavalu, nägemine või halod ümber tuled

Mis juhtub, kui ma igatsen annus?

ebatavaline veritsus tupest või heakskiidu

Mis juhtub üleannustamise korral?

muutusi oma menstruatsioon

valu või rõhumistunne vaagna piirkonnas

Mida tuleks vältida, võttes samal ajal tamoksifeeni?

uus rindade ühekordse

maksaprobleemid – iiveldus, ülakõhu valu, sügelus, väsimustunne, isutus, tume uriin, savikarva väljaheide, kollatõbi (naha kollasus või silmad); või

suur kaltsiumisisaldus veres – oksendamine, kõhukinnisus, suurenenud janu või urineerimine, lihasnõrkus, luuvalu, segadus, energia puudus, või väsimustunne.

Tamoksifeeni kõrvaltoimeid

Ühine tamoksifeeni ide mõju võib sisaldada

kuumahood

tupest; või

kaalukaotus.

See ei ole täielik kõrvaltoimete nimekiri võib esineda ka teisi. Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid valitsuse juures valitsuse 1088.

Tavaline annus täiskasvanutele Rinnavähi

Suhe metastaatilise rinnavähi naiste ja meeste; 20-40 mg suukaudselt Annused üle 20 mg tuleks jagatud doosidena (hommikul ja õhtul) .; Raviks naistel Ductal in situ kartsinoom, järgmised rinnakirurgiaga kiirgus; 20 mg suukaudselt päevas 5 aastat .; Et vähendada rinnavähi esinemissagedus naistel on suur risk rinnavähi; 20 mg suukaudselt päevas 5 aastat.

Tavaline annus täiskasvanutele Rinnavähi – adjuvantravi

Raviks lümfisõlm-positiivse rinnavähi postmenopausis naistel järgmised kokku mastektoomia või häälikute mastektoomia, kaenlaalune lahkamine ja rind kiiritamine; 10 mg suukaudselt 2-3 korda päevas 5 aastat.

Tavaline annus täiskasvanutele Rinnavähi – Palliatiivne

10-20 mg suukaudselt kaks korda päevas; Soodsat vastust ei pruugi olla ilmne mitu kuud pärast ravi alustamist.

Tavapärane Pediatric Annus McCune-Albrighti sündroomiga

Kasutamiseks tüdrukud vanuses 2 kuni 10 aastat McCune-Albrighti sündroomiga ja enneaegne puberteet; 20 mg üks kord päevas. Ravi kestus on kuni 12 kuud.

Tavapärane Pediatric Annus enneaegne puberteet

Kasutamiseks tüdrukud vanuses 2 kuni 10 aastat McCune-Albrighti sündroomiga ja enneaegne puberteet; 20 mg üks kord päevas. Ravi kestus on kuni 12 kuud.

Paljud ravimid võivad suhelda tamoksifeeni ja mõned ravimid ei tohiks kasutada koos. See hõlmab retsepti ja üle leti ravimid, vitamiine ja taimseid tooteid. Mitte kõik võimalikud koostoimed on loetletud selles ravimi juhendis. Rääkige oma arstile kõigist ravimitest, mida te kasutate, ja need, mida käivitada või peatada kasutades ravi ajal tamoksifeeni. Saada nimekirja kõigist oma ravimeid mis tahes tervishoiuteenuse osutaja, kes teid ravib.

8.04.2015-08-04, 02:24:52

Rasedus D-kategooria Positiivne tõendeid riski

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu valitsus

Tamoksifeeni doseerimisinfo

WADA klassi WADA antidopingu klassifitseerimine

Rinnavähi, adjuvantravi letrosooli paklitakseeli, letrosooli, Herceptin paklitakseel, trastuzumabi

Millised teised ravimid mõjutavad tamoksifeeni?

tamoksifeeni

Rinnavähi, Metastaatilised anastrosooli letrosooli, Arimidexit paklitakseeli, Xelodas letrosooli

Rinnavähi, Palliatiivne östradiooli, Premarin’i, testosteroon, Estrace, Megace, Megestrooli

Rinnavähi, Mees Nolvadex, Soltamox