tamoksifeeni (suukaudne)

TA-MOX-i-madalsoo

Tõsine ja eluohtlik emaka pahaloomulised kasvajad, insult, kopsuemboolia on seostatud tamoksifeeni kasutamist riski vähendamise seade (naistel Ductal kartsinoom in situ (DCIS) ja naiste kõrge risk rinnavähi). Mõned neist olid kõrvaltoimed surmaga. Tervishoiuteenuse osutaja peab arutama võimalikku kasu võrreldes võimalikke riske tõsiste sündmuste naiste kõrge risk rinnavähi ja naiste DCIS arvestades tamoksifeeni, et vähendada nende riski haigestuda rinnavähki. Kasu tamoksifeeni kaasnevaid riske naistel juba diagnoositud rinnavähk.

USA-s

Saadaval ravimvormide

Therapeutic Klass: Antiöstrogeenteraapia

Tamoksifeen on ravim, mis blokeerib östrogeeni hormoon organismis. Seda kasutatakse rinnavähi raviks naistel või meestel. Samuti võib kasutada teiste vähiliiki, nagu määrab arst.

Tamoksifeen võib kasutada ka vähendada riski haigestuda rinnavähki naistel, kellel on suur risk haigestuda rinnavähki. Naised on kõrge risk haigestuda rinnavähki on vähemalt 35-aastane ja on kombineeritud riskifaktorid, mis muudavad nende võimalus haigestuda rinnavähki 1,67% või enam järgmise 5 aasta jooksul. Arst aitab määrata oma riski haigestuda rinnavähki.

Täpne toimemehhanism et tamoksifeeni teoste vähi vastu ei ole teada, kuid see võib olla seotud nii see blokeerib östrogeeni kehal.

Enne alustamist ravi tamoksifeeni, teie ja teie arst peaks rääkima hea tamoksifeeni teevad samuti riske kasutamist.

Tamoksifeeni on saadaval ainult arsti retsepti.

Kui ravim on heaks kiidetud turustamise konkreetseks kasutuseks kogemused võivad näidata, et see on kasulik ka teisi terviseprobleeme. Kuigi need kasutused ei kuulu toote märgistamist, tamoksifeeni kasutatakse teatud patsientidel järgmised haigusseisundid

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sest tamoksifeeni järgmine tuleks kaaluda

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon tamoksifeeni või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Paljud ravimid ei ole spetsiifiliselt uuritud vanemad inimesed. Seetõttu ei saa teada, kas nad töötavad täpselt samamoodi nad noorematel täiskasvanutel. Kuigi ei ole spetsiifilist informatsiooni võrdlemisel kasutada tamoksifeeni eakate kasutamiseks teistes vanuserühmades, tamoksifeeni ei põhjusta erinevat kõrvaltoimeid või probleeme vanematel inimestel kui see noorematel täiskasvanutel.

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te kasutate tamoksifeeni, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja tea, kas te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades tamoksifeeni mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Kasutades tamoksifeeni ühegi järgmistest ravimitest ei ole soovitatav, kuid võib teatud juhtudel nõutav. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Kasutades tamoksifeeni mis tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada kasutada tamoksifeeni. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Kasuta tamoksifeeni ainult arsti juhiste järgi. Ärge kasutage rohkem või vähem, ja ei kasuta seda sagedamini kui teie arst määras. Täpne kogus ravimit, mida vaja on hoolikalt välja töötatud. Võttes liiga palju võib suurendada võimalikke kõrvaltoimeid, võttes samal ajal liiga vähe ei pruugi parandada teie seisundit.

Tamoksifeeni mõnikord põhjustab kerget iiveldust ja oksendamist. Siiski võib olla vajalik võtta mitu nädalat või kuud tõhusaks. Isegi kui te tunnete end halvasti, ei lõpe kasutades tamoksifeeni ilma arstiga. Küsige tervishoiutöötaja võimalusi, et vähendada nende mõju.

Neelake tabletid tervelt koos veega. Võite võtta tablette koos toiduga või ilma.

Kui te oksendate varsti pärast annuse võtmata tamoksifeeni, pidage nõu oma arstiga. Teile öeldakse, kas võtta annus uuesti või oodake, kuni järgmine annus.

Annus tamoksifeeni puhul erinev erinevate patsientide puhul. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmised doosid tamoksifeeni. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate annuse tamoksifeeni, jätke vahelejäänud annus võtmata ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Helista oma arstile või apteekrile juhiseid.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused veenduda, et tamoksifeeni töötab korralikult ning kontrollida, kas soovimatuid tagajärgi.

Naine peaks pöörduma arsti poole kohe, kui ta arendab

Kui teil pöörduda arsti poole mingil põhjusel, rääkige oma arstile, et te võtate tamoksifeeni või võtnud tamoksifeeni.

Naistele: tamoksifeeni võib muuta teid viljakas. See on kõige parem kasutada teatud tüüpi rasestumisvastaseid kui te võtate seda. Samas ei kasuta suukaudseid kontratseptiive ( “pille”), kuna need võivad muutuda mõju tamoksifeeni. Rääkige oma arstile, kui te arvate, et olete rasestunud, võttes samal ajal tamoksifeeni.

Kuna nii tamoksifeeni toimib kehas, on olemas võimalus, et see võib põhjustada kõrvaltoimeid, mis ei pruugi ilmneda alles kuude või aastate pärast ravimit kasutatakse. Tamoksifeeni suurendab võimalust vähki emaka (emakas) mõnedel naistel võtmist. Tamoksifeen võib põhjustada ummistusi moodustamiseks veeni, kopsude või aju. Naistel tamoksifeeni võib põhjustada vähki või muid probleeme emaka (emakas). Samuti põhjustab maksavähk rottidel. Lisaks tamoksifeeni On täheldatud, et põhjustada kae ja muud silmahaigusi. Arutage neid võimalikke mõjusid oma arstiga.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.