teniposiidist (intravenoosselt) kirjeldus ja kaubamärgid

Teniposiidi süstimist kasutatakse kombinatsioonis teiste ravimitega ravida ägeda lümfoblastse leukeemia (ALL).

Teniposiidi kuulub ravimite rühma, mida nimetatakse antineoplastilised ained. See häirib kasvu vähirakkudes, mis on lõpuks hävitatud. Kuna kasv normaalne keharakud võib mõjutada ka teniposiid, muid toimeid esineb ka. Mõned neist võivad olla tõsised ja tuleb teatada oma arstile. Muud mõjud, nagu juuste väljalangemine, ei pruugi olla tõsine, kuid võib tekitada probleeme. Mõned toimed ei pruugi ilmneda alles kuude või aastate pärast ravimit kasutatakse.

Enne ravi alustamist teniposiidist, teie ja teie arst peaks rääkima kasu see ravim kui ka riskid kasutamist.

Ravim tuleb manustada ainult või vahetus arsti järelevalve.

See toode on saadaval järgmistes ravimvormid

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sel meditsiini, tuleks kaaluda järgmist

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon ravimi või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

lahendus

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud lastele spetsiifilise probleeme, mis piiravad aga teniposiidist süsti lastel.

Allergia

Puuduvad andmed suhete kohta vanusest mõju teniposiidist süsti eakatel patsientidel. Kuid eakatel patsientidel on suurem tõenäosus soovimatuid kõrvaltoimeid (nt hüpotensioon või madal vererõhk), mis võib eeldada patsientidele ettevaatusega teniposiid süstimist.

pediaatriline

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

vanurite

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te kasutate seda ravimit, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

rasedus

Rinnaga

Ravimite koostoimed

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav, kuid võib olla vajalik teatud juhtudel. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Muud koostoimed

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada selle ravimi kasutamise kohta. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Teisi terviseprobleeme

Arst või muu koolitatud tervishoiutöötaja teile seda ravimit haiglas või vähiravi keskus. Ravimit manustatakse läbi nõel ühes oma veenid. Ravim tuleb aeglaselt, nii et IV toru peab alles jääma vähemalt 30 kuni 60 minutit.

Teniposiidist on mõnikord koos teiste ravimitega. Kui te saate ravimite kombinatsioon, see on oluline, et te saada igaüks õigel ajal. Kui te võtate mõnda neist ravimitest, mida suhu, pidage nõu oma arsti, et aidata teil planeerida nii, et võtta neid õigel ajal.

Teniposiidi põhjustab tihti iiveldus, oksendamine ja isutus, mis võib olla tõsine. Kuid see on väga oluline, et te jätkuvalt saada ravimit, isegi siis, kui te tunnete end halvasti. Küsige oma arstilt, kuidas vähendada nende mõju.

Te võite saada ka teisi ravimeid, mis aitavad vältida iivelduse või oksendamise ja allergilisi reaktsioone teniposiidist.

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused veenduda, et see ravim ei tööta korralikult. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

See ravim võib põhjustada tõsiseid tüüpi allergiline reaktsioon nimetatakse anafülaksia. Anafülaksia võib olla eluohtlik ja nõuab kohest arstiabi. Öelge oma arstile või õele kohe, kui teil on külmavärinad, palavik, peapööritus, pearinglus või minestamine; kiire, südamepekslemine; näo, keele ja kõri või hingamisprobleemid pärast raviks.

Kui teniposiid kogemata lekib veenitursena millesse on süstitud, see võib kahjustada teatud kudede ja võib põhjustada löövet. Rääkige arstile, kui te märkate punetust, valu või turse süstekohal.

Kuigi sa ravitakse teniposiidist ja pärast ravi lõpetamist, ei ole mingit immuniseerimise (vaktsineerimised) ilma arsti nõusolekuta. Teniposiidist võib alandada organismi vastupanuvõimet ja on olemas võimalus, võite saada nakkuse immuniseerimine on mõeldud vältida. Lisaks teistele isikutele, kes elavad oma majapidamises ei tohiks võtta suukaudse poliomüeliidi vaktsiini, kuna on olemas võimalus, võiksid nad läbida polioviirus sisse logida. Samuti vältida isikutele, kes on võtnud suukaudse poliomüeliidi vaktsiini viimase mitme kuu jooksul. Ärge neile lähedal, ja ei jää samas ruumis koos nendega väga kaua. Kui te ei saa võtta neid ettevaatusabinõusid, mida tuleks kaaluda seljas kaitsva näomaski, mis katab nina ja suu.

See ravim võib põhjustada sünnidefekte, kui seda kasutatakse nii ema kui ta on rase või isa, kui tema seksuaalse partner rasestub. Kasutage tõhusat rasestumisvastast hoiduma saada rase. Kui tekib rasedus, kui te kasutate seda ravimit, rääkige sellest kohe oma arstile.

See ravim võib põhjustada languse summa sperma sa hüüatama seksi ajal. See võib mõjutada teie võimet saada lapsi. Küsige oma arstilt, kas võite salvestada sperma tulevikus kunstlik kasutamiseks.

Hüpotensioon (madal vererõhk) võib tekkida ravimi. Arst mõõdab teie vererõhku ja hoida seda läheb liiga madal, kui olete selle ravimi saamist.

Teniposiidist võib ajutiselt alandada valgete vereliblede sisaldust veres, mis suurendab võimalust saada nakkuse. Samuti võib alandada vereliistakute arvu, mis on vajalikud nõuetekohase vere hüübimist. Kui see juhtub, on olemas teatud ettevaatusabinõusid saab võtta, eriti kui teie vererakkude arv on väike, et vähendada nakkuse või verejooks

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Pöörduge arsti poole niipea kui võimalik, kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest tekib

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

See ravim põhjustab tihti ajutine juuste väljalangemine. Pärast ravi teniposiidist on lõppenud, peaks normaalne juuksekasv tagasi.

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.