tetratsükliini

Üldnimetus: tetratsükliini (TET tra SYE Kleen); Marginimetused: Ala-Tet, Panmycin, Sumycin

Tetratsükliin on antibiootikum, mis võitleb bakterid organismis.

Tetratsükliin kasutatakse raviks palju erinevaid bakteriaalsete infektsioonide, nagu kuseteede infektsioonid, akne, gonorröa, klamüüdia, ja teised.

Tetratsükliini, võib kasutada ka muudel eesmärkidel ei ole loetletud selles ravimi juhendis.

Ärge kasutage tetratsükliin, kui olete rase. See võib kahjustada loodet, sealhulgas püsiva hammaste värvuse muutust hilisemas elus. Tetratsükliin saavad rasestumisvastaseid tablette vähem efektiivne. Kasutage teist rasestumisvastast meetodit kui te võtate seda ravimit hoida rasestumise. Tetratsükliin eritub rinnapiima ja võib mõjutada luude ja hammaste arengut imetavad last. Ärge kasutage seda ravimit ilma oma arsti, kui te toidate rinnaga last. Ärge andke seda ravimit laps on noorem kui 8 aastat vana. Tetratsükliin võivad põhjustada püsiva kollaseks või hallinev hammaste, ja see võib mõjutada lapse kasvu.

Vältida kokkupuudet päikesevalguse või kunstliku UV-kiirte (solaariumi). Tetratsükliin võib muuta teie naha tundlikumaks päikesevalguse ja tulemuseks võib olla päikesepõletus. Kasutage päikesekreemi (minimaalne SPF 15) ja kandma kaitseriietust, kui peate olema väljas päikese käes.

Ära lisarauda, ​​multivitamiine, kaltsiumi, antatsiidid või lahtisteid 2 tunni jooksul enne või pärast pildistamist tetratsükliini. Need tooted võivad teha seda ravimit vähem efektiivne.

Viska ära kõik kasutamata tetratsükliin, kui see lõpeb või kui see ei ole enam vaja. Ärge kasutage seda ravimit pärast kõlblikkusaega sildil on möödas. Aegunud tetratsükliin võivad põhjustada ohtlikke sündroom kahjustavad neerusid.

Ärge kasutage seda ravimit, kui olete allergiline tetratsükliini või sarnased ravimid nagu demeklotsükliin (Declomycin), doksütsükliin (Adoxa, Doryx, Oraceat, Vibramycin) või minotsükliin (Dynacin, Minocin, Solodyn, Vectrin). Enne tetratsükliin, rääkige sellest oma arstile, kui teil on maksa- või neeruhaigus. Sa ei pruugi olla võimalik seda ravimit võtta, või võite vajada annuse kohandamist või spetsiaalseid jälgimine ravi ajal.

Kui kasutate tetratsükliini raviks gonorröa, võib arst katsetada teil teha kindel, et sa ei ka süüfilis, teise sugulisel teel levivate haiguste.

FDA raseduse kategooria D. tetratsükliin võivad kahjustada loodet, sealhulgas püsiva hammaste värvuse muutust hilisemas elus. Ärge kasutage tetratsükliini ilma arsti nõusolekuta, kui te olete rase. Rääkige oma arstiga, kui te rasestute ravi ajal. Tetratsükliin saavad rasestumisvastaseid tablette vähem efektiivne. Kasutage mittehormonaalne rasestumisvastaseid (nagu kondoom, diafragma, spermicide) raseduse vältimiseks kui te võtate seda ravimit. Tetratsükliin eritub rinnapiima ja võib mõjutada luude ja hammaste areng on imikule. Ärge kasutage seda ravimit ilma eelnevalt oma arstiga rääkimata, kui te toidate rinnaga last. Lapsed nooremad kui 8 aastat vana ei tohiks seda ravimit võtta. See ravim võib põhjustada püsivat hammaste värvimuutus ja võib mõjutada ka lapse kasvu.

Võtke tetratsükliini täpselt nii, nagu see oli kirjutatud teile. Ärge võtke ravimit suuremates kogustes või kauem kui arsti poolt soovitatud. Järgige oma retseptil.

Võtke tetratsükliini koos klaasi veega (8 untsi).

Võtke seda ravimit tühja kõhuga, vähemalt 1 tund enne või 2 tundi pärast sööki.

Ärge võtke tetratsükliini piima või muid piimatooteid, kui arst ei ole seda soovitanud. Piimatooted võivad raskendada keha absorbeerida meditsiinis.

Raputa (vedelus) ning vahetult enne annuse mõõtmist. Et olla kindel, et sa saad õige annuse, mõõtke vedelikku märgitud mõõtelusikaga või meditsiini tassi, mitte tavalise supilusikaga. Kui sul ei ole doosimõõtmise vahendit, küsige nõu apteekriga. Võtke tetratsükliini kogu aeg arsti poolt. Teie sümptomid võivad paraneda enne nakkuse täielikku. Tetratsükliin ei ravi viirusinfektsioon, nagu tavaline külmetus või gripp. Ärge andke seda ravimit teisele isikule, isegi kui neil on sama tingimus sa pead.

Kui teil on vaja mingit tüüpi operatsiooni, öelge kirurgile, et te võtate tetratsükliini. Teil võib tekkida vajadus ravimi kasutamise lõpetamist lühikest aega.

Viska ära kõik kasutamata tetratsükliin, kui see lõpeb või kui see ei ole enam vaja. Ärge kasutage seda ravimit pärast kõlblikkusaega trükitud etiketile. Kasutades Aegunud tetratsükliin võivad kahjustada neerusid.

Hoidke ravimit toatemperatuuril, eemal niiskusest ja kuumusest.

Võtke vahelejäänud annus niipea, kui see teile meenub. Kui on peaaegu aeg võtta järgmine annus, jätke unustatud annus vahele ja võtke ravimit järgmisel tavapäraselt planeeritud ajal. Ärge võtke kahekordset annust, et korvata vahelejäänud annust.

Pöörduge arsti poole, kui te arvate, et olete kasutanud liiga palju seda ravimit. Üleannustamise sümptomid võivad olla iiveldus, oksendamine ja kõhulahtisus.

Antibiootikumid võivad põhjustada kõhulahtisust, mis võib olla märk uue nakkuse. Kui teil on vesine või sisaldab verd, pöörduge arsti poole. Ärge kasutage ravimeid kõhulahtisuse peatamiseks, kui arst on teile rääkinud.

Vältida kokkupuudet päikesevalguse või kunstliku UV-kiirte (solaariumi). Tetratsükliin võib muuta teie naha tundlikumaks päikesevalguse ja tulemuseks võib olla päikesepõletus. Kasutage päikesekreemi (minimaalne SPF 15) ja kandma kaitseriietust, kui peate olema väljas päikese käes. Ära lisarauda, ​​multivitamiine, kaltsiumi, antatsiidid või lahtisteid 2 tunni jooksul enne või pärast pildistamist tetratsükliini.

Pöörduge arsti poole, kui teil on mõni neist allergilise reaktsiooni märkidest: lööve; hingamisraskused; näo, huulte, keele või kõri. Loobuge tetratsükliin ja helistage oma arstile, kui teil on mõni neist tõsistest kõrvaltoimetest

tugev peavalu, pearinglus, nägemishäired

palavik, külmavärinad, valud kehas, gripisümptomid

villiline, koorimine ja punane nahalööve

urineerimise vähenemine või üldse mitte

kahvatu või kollakas nahk, tume uriin, palavik, segadust või nõrkus

tugev valu ülakõhus levib selga, iiveldus ja oksendamine, südame löögisagedus

isutus, kollatõbi (naha kollasus või silmad); või

lihtne verevalumid või verejooksud, ebatavaline nõrkus.

Vähem tõsised tetratsükliini kõrvaltoimete hulka võivad kuuluda

haavandid või paistetus päraku või suguelundite piirkonnas

kerge iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus või seedehäired

valged laigud või haavandid suus või huultel

keele turse, neelamisraskused; või

tupe sügelus või heakskiidu.

See ei ole täielik kõrvaltoimete nimekiri võib esineda ka teisi. Rääkige oma arstile kõigist ebatavalistest või tüütu kõrvalnäht. Sul võib aru kõrvaltoimeid FDA 1-800-FDA-1088.

Enne tetratsükliin, rääkige sellest oma arstile, kui te võtate mõnda järgmistest ravimitest

kolesteroolivaene ravimeid nagu kolestüramiin (Prevalite, Questran) või colestipol (Colestid)

isotretinoiini (Accutane.See)

tretinoiinil (Renova, Retin-A, Vesanoid)

antatsiidkoostist nagu Tums, Rolaids, Magnesia piim, Maalox® ja teised

toode, mis sisaldab vismutsubsalitsülaati nagu Pepto-Bismol

mineraalid nagu raud, tsink, kaltsium, magneesium, ja üle leti vitamiini ja mineraalsed toidulisandid

verevedeldaja nagu varfariin (Coumadin); või

penitsilliini antibiootikumi nagu amoksitsilliin (Amoxil, Trimox, jt), penitsilliini (BeePen-VK, Pen-Vee K, Veetids, jt), dikloksatsilliin (Dynapen), karbenitsilliin (Geocillin), oxacillin (Bactocill) ja teised.

See loetelu ei ole täielik ja võib olla teisi ravimeid, mis võivad mõjutada tetratsükliin. Rääkige oma arstile kõikidest retseptidest ja ravimitest, mida kasutate. See hõlmab vitamiinid, mineraalid, taimsed ravimid ja teiste arstide poolt. Ärge alustage uue ravimi kasutamist ilma arstiga nõu.

Version: 7.07. Paranduse kuupäev: 2009/04/12 04:22:28.