theernment lab rünnakute gripp erinevatest suundadest

Vastates New viirused

Võttes kohta hooajalise gripi

Jeffery K. Taubenberger, Dr., Ph.D., vanem uurija Hingamisteede viirused jaos laboratooriumi Nakkushaigused, on maailma tuntud ekspert gripiviirused, eriti tüvi, mis põhjustas kurikuulus 1918 gripipandeemia. Täna, tema laboris theernment uurib mitmete viiruste, sh gripiviiruse A (IAVs), mis põhjustavad aastas gripiepideemiad ja on põhjustatud perioodiliste pandeemiate nagu 1968. aasta puhang, mis tappis hinnanguliselt miljon inimest.

Dr Taubenberger uurimistöö eesmärk on teavitada rahvatervise strateegiate kohta mitmesugust gripp: hooajaline gripp; linnugripp, mis ringleb lindude seas ja on nakatunud inimestel minevikus; seagripp, mis ringleb sigadel ja on nakatunud inimestel minevikus; ja pandeemiline gripp, mis võib tekkida mitmeid allikaid ja levib kiiresti, sest inimestel on vähe pole immuunsus ta.

Õppimine Linnugripp

Tekkimine 2009 H1N1 gripi tehtud rahvusvahelise pealkirju, sest see mõjutas peamiselt noorte Mehhiko, USA, ja mujal maailmas.

Uurides Seagripp

Dr Taubenberger laboris õpib 2009. aasta H1N1 gripiviiruse mõista, kuidas see tüvi tekkinud ja proovida tuvastada tegureid, mis võimaldavad tal levitada ja inimestel haigusi ei põhjusta. See uurib mudelite kuidas see uus viirus nakatab hingamisteed loommudelites ja mida võimaldab viiruse edastata. Lisaks Dr. Taubenberger ja tema kolleegid on hinnata, kui kokkupuude enne tüvede gripp võib kaasa immuunvastust seda 2009 H1N1 viirus.

Hooajaline gripp mõjutab peaaegu igaüks mingil hetkel oma elus. Selle esinemissagedus suureneb regulaarselt, oodatakse korda talvekuudel. Need epideemiad on hinnanguliselt Maailma Terviseorganisatsioon põhjustada vahel 250,000 ja 500,000 surmajuhtumit aastas.

Ettevalmistused pandeemilise

Ühes hiljutises analüüsis dr Taubenberger ja mitmed kaasautorid uuris 1,302 täielik IAV genoomid. Nende tulemused näitasid, et viiruse tüved ei kao ühest gripihooaeg teisele; pigem uute tüvede gripp tekkida igal aastal. Arusaamine sellest, kuidas IAV areneb keskmes on tema järelevalve ja kontrolli. Selle uuringu Dr Taubenberger ja tema kaastöötajad on aidanud teavet, mis võimaldaks rahvatervise ametnikud kindlaks teha kiiremini ja täpsemalt, mis tüve gripp lisada aastase vaktsiini.

Rohkem sellest 2008. aastal tehtud uuringus on theernment meedia kättesaadavuse uuring annab uus arusaam jõud hooajalise gripi viiruse evolutsioon.

IAVs inimestel arvatakse olevat lõpuks saadud linnugripi viirused. Dr Taubenberger ja kaastöötajate õnnestus kindlaks teha täielik genoomi järjestused 167 metslindude IAVs ning põhineb nende tähelepanekuid, tegi ettepaneku, et IAVs metslindude moodustavad mööduv “genoomi tähtkujusid.” Need tähtkuju pidevalt ümberkujundamist, mistõttu on raske ennustada, mis ennetamine meetodid töötavad, mille tüved. Mõistmise ökoloogiat ning lindude IAV on oluline pandeemiavalmisolekut ja mõista, kuidas need viirused võivad kohaneda inimestele.

IAVs nakatada ka sigu üle maailma ja erinevate tüvede gripi viiruste käibinud sigu vähemalt alates 1918. Sead võivad olla nakatunud gripiviirused kohandatud sead, inimestele ja lindudele, et nad on nn “segamisnõusse” eest gripiviirused.

Dr Taubenberger ja tema kaastöötajad on uurinud seagripi laboratooriumis hiljuti avaldatud uuring arengut erinevate tüvede seagripi alates 1918. Need uuringud on heita valgust sellele, kuidas gripiviirused kohaneda sigu. Tema laboris on samuti aktiivselt hindavate kuidas erinevad sigade gripiviirused põhjustada haiguse erinevates loommudelites.

Pandeemilise gripi viinud tohutu inimohvreid. Näiteks 1918 pandeemiline tulemusena hukkus 40 kuni 50 miljonit inimest kogu maailmas. Kaasaegne vaktsiinide ja tervis ettevalmistused on tavaliselt suutnud peatada enne uue gripi viiruste viimastel aastatel; Kuid uue pandeemia IAVs on pidevalt kohal ohtu. Et valmistuda tulevaseks pandeemia mõista mineviku pandeemiate on oluline.

Dr Taubenberger ja muud theernment teadlased välja töötanud põhjaliku analüüsi ohvrite 1918 pandeemia. Lisaks õpib säilinud koeproovide 58 USA sõdurit, kes suri katku vahel 1918 1919 kaasautorid identifitseerida ja vaadata 118 kaasaegse lahkamine seeria aruanded ohvrite pandeemia, mis hõlmab 8398 üksikisiku lahangu läbi 15 riigis. Nende tulemused näitasid, et esmane surmapõhjus ohvrite polnud gripiviirus vaid pigem bakteriaalse pneumoonia. Flu nõrgenenud ohvri immuunsüsteemi, võimaldades bakterite vallutada ja tappa. See arusaamine lubab teha ettevalmistusi diagnoosimiseks, ravimiseks ja ennetamiseks bakteriaalne kopsupõletik peamine komponent planeerimise jõupingutusi tulevase pandeemia.

Täpsemat infot selle kohta 2008. aastal tehtud uuringus, loe theernment pressiteates Bakteriaalne põhjustatud kopsupõletikku Enamik Surnud 1918 gripipandeemia.