tinidasooli (suukaudne) ettevaatusabinõud

Kui teie sümptomid ei parane mõne päeva jooksul, või kui nad muutuvad halvemaks, pidage nõu oma arstiga.

Sa ei tohiks seda ravimit võtta raseduse esimesel trimestril (3 kuud) raseduse ajal. Selle ravimi kasutamine raseduse ajal võib kahjustada teie sündimata lapsele. Kasutage tõhusat rasestumisvastast hoiduma saada rase. Kui te arvate, et olete rasestunud kasutades ravimit, rääkige sellest kohe oma arstile. Samuti ei imetada selle ravimi kasutamise ajal. Oodake vähemalt kolm päeva pärast te lõpetate ravimi võtmise enne kui imetada.

Tinidasooli võib põhjustada tupe seennakkus. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on sügelus tupe või väljaspool suguelundeid, valu seksuaalvahekorra ajal või paks, valge kohupiima moodi tupest ilma lõhna või nõrga lõhnaga.

Joomine alkohoolsete jookide või kasutades preparaate, mis sisaldavad propüleenglükool Selle ravimi võtmise ajal võib põhjustada kõhuvalu, iiveldus, oksendamine, peavalu või punetus või näo punetus. Muud alkoholi sisaldavad preparaadid (näiteks, eliksiiride, köha siirupid, ravitoonikud) võivad samuti põhjustada probleeme. Need probleemid võivad kesta vähemalt 3 päeva pärast te lõpetate tinidasooli. Ka see ravim võib põhjustada alkohoolseid jooke maitsta erinevaid. Seetõttu ei tohi juua alkohoolseid jooke ega kasutada muid alkoholi või propüleenglükool sisaldavaid valmistisi, kui te kasutate seda ravimit ja vähemalt 3 päeva möödumisel selle.

Kui te võtate seda ravimit trihhomonoos (infektsioon suguelundid meestel ja naistel), võib arst ravida oma seksuaalpartnerist samal ajal teid ravitakse, isegi kui ta ei ole sümptomeid. Samuti võib olla soovitav kasutada kondoomi (profülaktiline) vahekorra ajal. Need meetmed aitavad hoida teid saada nakkuse uuesti oma partner. Kui teil on küsimusi selle kohta, pöörduge oma arsti poole.

Enne teil on meditsiinilised analüüsid, ütleb arst, kes vastutab, et te kasutate seda ravimit. Tulemused mõned testid võivad mõjutada seda ravimit.