tolkapoonil (suukaudne) kirjeldus ja kaubamärgid

Tolkapoon kasutatakse kombinatsioonis levodopa ja karbidopa raviks sümptomeid Parkinsoni tõbi.

See ravim on saadaval ainult arsti retsepti.

See toode on saadaval järgmistes ravimvormid

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sel meditsiini, tuleks kaaluda järgmist

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon ravimi või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Uuringud selle ravimi kohta on tehtud ainult täiskasvanutel. Ei ole tuvastatud võimalikku kasutamist tolkapoonil lastel.

Risk hallutsinatsioonid (asjade nägemine, kuulmine, või tuntakse asju, mida pole olemas) võib suureneda patsientidel vanem kui 75-aastane.

tablett

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Allergia

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te kasutate seda ravimit, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

pediaatriline

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav, kuid võib olla vajalik teatud juhtudel. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

vanurite

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada selle ravimi kasutamise kohta. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

rasedus

Rinnaga

Ravimite koostoimed

Võtke seda ravimit ainult arsti juhiste järgi, et aidata oma seisundit nii palju kui võimalik. Ärge võtke rohkem või vähem, ja ei võta seda enam harvemini kui teie arst määras.

On oluline, et teie ja teie arst arutab riske seda ravimit ja et lugeda ja kirjutada kirjalik nõusolek enne kui hakata selle ravimi võtmist.

Muud koostoimed

Annus seda ravimit on erinev erinevatel patsientidel. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annustest. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Teisi terviseprobleeme

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Doseerimine

Kui te unustate selle ravimi annuse võtmata, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

On oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused. Tolkapoonil võib avaldada tõsist mõju maksale. Sul peab olema regulaarselt vereanalüüse teha, et veenduda selle ravimiga ei mõjutaks teie maksa.

Kuna tolkapoonil võib avaldada tõsist mõju maksale, mida tuleks vältida võimalikke märke nende mõju. Märgid hulka tume uriin, sügelus, heledat värvi väljaheide; isutus iiveldus (jätkuv); hellus paremas ülemises osas kõht; ebatavaline unisus, igavus, või tunne loid, ebaharilik väsimus või nõrkus või kollased silmad või nahk. Kui te märkate mõnda nendest märkidest, võtke ühendust oma arstiga.

Ärge lõpetage tolkapoonil ilma arstiga. Arst võib teie järk-järgult vähendada võtate enne ravi täielikku lõpetamist.

Tolkapoonil võib põhjustada pearinglust või peapööritust, uimasust, nõrkus või probleeme mõtlemise või koondamine. Veenduge, et te teate, kuidas te reageerite sellele ravimit enne sõidad, masinate või midagi muud, mis võib olla ohtlik, kui te ei ole tähelepanelik, hästi koordineeritud, või ei suuda selgelt mõelda.

Peapööritus, peapööritus või minestamine võib tekkida, eriti kui sa püsti lamavast või istuvast asendist. Püsti aeglaselt võivad aidata. Kui teil peaks olema see probleem, pöörduge oma arsti poole.

Hallutsinatsioonid (asjade nägemine, kuulmine, või tuntakse asju, mida pole olemas) võib mõnedel patsientidel tekkida. See on sagedamini eakatel patsientidel.

Sul võib tekkida iiveldus, eriti siis, kui te esimest korda alustada selle ravimi võtmist.

Tolkapoonil põhjustab uriini pöörduda erekollane. See on ootuspärane, kui te võtate seda. See efekt on kahjutu ja läheb ära pärast katkestage ravimi.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

vahelejäänud annus

Pöörduge arsti poole niipea kui võimalik, kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest tekib

ladustamine

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Kui olete selle ravimi kasutamist lõpetada, võib see ikkagi tekitada mõned kõrvaltoimed, mis vajavad tähelepanu. Selle aja jooksul, pöörduge oma arsti poole, kui te märkate järgmisi kõrvaltoimeid

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.