tonsilliit teste ja diagnoosimine

Teie lapse arst alustab füüsiline läbivaatus, mis hõlmavad

Selle lihtsa testi, arst röövib steriilse tampooniga üle selja oma lapse kurgu saada proovi eritised. Proov tuleb kontrollida kliinikus või laborisse streptokokk baktereid.

Paljud kliinikud on varustatud lab, et saan testi tulemus mõne minuti jooksul. Kuid teine ​​usaldusväärsem test on tavaliselt saadetakse laborisse, et võib naasta tulemusi 24 kuni 48 tundi.

Kui kiire-kliinikus test tuleb tagasi positiivne, siis teie laps peaaegu kindlasti on bakteriaalne infektsioon. Kui katse tuleb tagasi negatiivne, siis teie laps tõenäoliselt on viirusinfektsioon. Arst oodata, kuid selleks, et usaldusväärsem out-of-kliinikus lab test teha kindlaks põhjus nakkus.

Throat tampoon

Hemogrammigi (CBC)

Arst võib määrata CBC väikese proovi oma lapse veres. Selle tulemusena test, mis võib sageli olla valmis kliinikus, toodab arv on eri tüüpi vererakke. Profiil, mis on tõusnud, mis on normaalne või mis on alla normi saab märkida, kas nakkus on tõenäolisem põhjustatud bakteriaalne või viiruslik agent. CBC sageli ei vaja diagnoosida STREP kõri. Kui aga STREP kõri lab test on negatiivne, CBC võib olla vajalik, et aidata määrata põhjus tonsilliit.