tonsilliit

Tonsilliit on põletik mandlid, kaks ovaalne padjad koe kurgu tagaosas – üks mandlites kummalgi küljel. Märgid ja sümptomid tonsilliit on tursunud mandlid, kurguvalu, neelamisraskused ja pakkumise lümfisõlmed külgedel kaela.

Enamikel juhtudel tonsilliit on põhjustatud nakkuse levinud viirus, kuid bakteriaalsete infektsioonide ka võib põhjustada tonsilliit.

Kuna sobiv ravi kurgumandlite sõltub põhjus, on oluline, et saada kiiret ja täpset diagnoosi. Operatsioon eemaldada mandlid, kui ühtne menetlus raviks tonsilliit, tehakse tavaliselt ainult siis, kui bakterite kurgumandlite esineb sageli, ei reageeri muud ravi või põhjustab tõsiseid tüsistusi.

Tonsilliit enim mõjutab laste vahel koolieelsete vanuses ja keskel teismeeas. Sagedasteks sümptomiteks on tonsilliit hulka

Väikestel lastel, kes ei suuda kirjeldada, kuidas nad tunnevad, märke tonsilliit võib sisaldada

On oluline, et saada täpne diagnoos, kui teie lapsel on sümptomid, mis võivad viidata tonsilliit.

Helistage oma arstile, kui lapsel on tekkinud

Millal näha arsti

Miks mandlid nakatuda?

Saada kohest ravi, kui teie lapsel on mõni neist sümptomitest

Tonsilliit on kõige sagedamini tingitud ühise viirused, kuid bakteriaalsete infektsioonide võib olla ka põhjus.

Strep’i nakkuse

Kõige levinum bakter põhjustab tonsilliit on Streptococcus pyogenes (A-rühma streptokokk), bakter, mis põhjustab STREP kõri. Teised tüved streptomütsiini ja teised bakterid võivad ka põhjustada tonsilliit.

Throat tampoon

Mandlid on immuunsüsteemi esimene kaitseliin bakterid ja viirused, mis sattuda suhu. See funktsioon võib mandlid eriti tundlikud infektsioon ja põletik. Kuid mandlites immuunsüsteemi funktsiooni väheneb pärast puberteeti – tegur, mis võib seletada harvadel juhtudel kurgumandlite täiskasvanutel.

Hemogrammigi (CBC)

Riskifaktorid kurgumandlite hulka

At-koduhoolduse

Põletik või turse mandlid sagedased või pidev (krooniline) tonsilliit võib põhjustada tüsistusi, nagu

antibiootikumid

Kui tonsilliit põhjustatud rühm A streptokokk või teise tüve streptokoki bakterid ei ravita, või kui antibiootikumiravi on mittetäielik, teie lapsel on suurenenud risk haruldaste haiguste, nagu

Kui laps on tekkinud kurguvalu, neelamisraskused või muid sümptomeid, mis võivad viidata tonsilliit, saate tõenäoliselt alustada külastada oma perearsti või oma lapse lastearst. Sul võib olla nimetatud spetsialist kõrva, nina ja kurgu (ENT) häired (kõrvaarst).

Arst võib paluda teil mitmeid küsimusi oma lapse seisundit. Olge valmis vastama järgnevatele küsimustele

Küsimused võite küsida oma arsti sisaldama järgmisi

Teie lapse arst alustab füüsiline läbivaatus, mis hõlmavad

Selle lihtsa testi, arst röövib steriilse tampooniga üle selja oma lapse kurgu saada proovi eritised. Proov tuleb kontrollida kliinikus või laborisse streptokokk baktereid.

Paljud kliinikud on varustatud lab, et saan testi tulemus mõne minuti jooksul. Kuid teine ​​usaldusväärsem test on tavaliselt saadetakse laborisse, et võib naasta tulemusi 24 kuni 48 tundi.

Kui kiire-kliinikus test tuleb tagasi positiivne, siis teie laps peaaegu kindlasti on bakteriaalne infektsioon. Kui katse tuleb tagasi negatiivne, siis teie laps tõenäoliselt on viirusinfektsioon. Arst oodata, kuid selleks, et usaldusväärsem out-of-kliinikus lab test teha kindlaks põhjus nakkus.

Arst võib määrata CBC väikese proovi oma lapse veres. Selle tulemusena test, mis võib sageli olla valmis kliinikus, toodab arv on eri tüüpi vererakke. Profiil, mis on tõusnud, mis on normaalne või mis on alla normi saab märkida, kas nakkus on tõenäolisem põhjustatud bakteriaalne või viiruslik agent. CBC sageli ei vaja diagnoosida STREP kõri. Kui aga STREP kõri lab test on negatiivne, CBC võib olla vajalik, et aidata määrata põhjus tonsilliit.

Kirurgia

Kas kurgumandlite on põhjustatud viiruse või bakteri nakkus, kodus hoolduse strateegiate saab teha oma lapsele mugavam ja edendada paremat taastumist.

Kui viirus on oodata põhjus tonsilliit, need strateegiad on ainus ravi. Arst ei kirjutada antibiootikume. Teie laps on tõenäoliselt parema seitsme kuni 10 päeva.

At-koduhoolduse strateegiate kasutada taastumise ajal aega sisaldama järgmisi

Valuvaigistina ja palavik. Rääkige oma arstiga, kasutades ibuprofeen (Advil, Laste Motrin, jt) või paratsetamooli (Tylenol, jt), et minimeerida kurguvalu ja kontrollida palavik. Madal palavik ilma valu ravi ei vaja.

Välja arvatud teatud haiguste, lastele ja noortele ei tohiks võtta aspiriini, sest kui seda kasutatakse sümptomite raviks külm või gripilaadsed haigused, see on seotud Reye sündroom, haruldane, kuid potentsiaalselt eluohtlik seisund.

Kui kurgumandlite põhjuseks on bakteriaalne infektsioon, arst määrab muidugi antibiootikumide. Penitsilliin võtta suu 10 päeva on kõige levinum antibiootikumiravi ettenähtud tonsilliit põhjustatud rühm A streptokokk. Kui teie laps on allergiline penitsilliini, arst määrab teise antibiootikumi.

Teie laps peab võtma täis antibiootikumide kuur nagu ette nähtud, isegi kui sümptomid kaovad, täielikult. Võtmata jätmine kogu ravim vastavalt juhendile võib põhjustada infektsiooni süvenemist või levikut teistele kehaosi. Ei lõpetanud kursuse antibiootikumid võivad eelkõige suurendada oma lapse ohtu reuma ja tõsine neerupõletik.

Rääkige oma arstile või apteekrile, mida teha, kui te unustate lapsele anda annuse.

Operatsioon eemaldada mandlid (tonsillektoomia) võib kasutada raviks sageli korduvad kurgumandlite krooniline tonsilliit või bakterite tonsilliit, et ei allu ravile antibiootikumidega. Sagedased kurgumandlite määratletakse üldiselt

Tonsillektoomia võib täita ka kui tonsilliit tulemusi raskesti hallata tüsistused, näiteks

Tonsillektoomia tehakse tavaliselt ambulatoorselt menetlust, kui teie laps on väga noor, on keeruline meditsiiniline seisund või kui probleemid tekivad operatsiooni ajal. See tähendab, et teie lapsel peaks olema võimalus koju minna päeval operatsiooni. Täielik taastumine võtab tavaliselt seitse kuni 14 päeva.

Mikroobe, mis põhjustavad viiruse ja bakteri tonsilliit on nakkav. Seega parim ennetus on harjutada hea hügieeni. Õpeta lapsele

Et aidata oma last leviku tõkestamiseks bakteriaalne või viirusinfektsioon teistega

külastada oma arsti