topiramaadi (suukaudne) nõuetekohase kasutamise

Doseerimine

vahelejäänud annus

Võtke seda ravimit ainult arsti juhiste järgi. Ärge kasutage rohkem see, ärge kasutage seda sagedamini, ja ei kasuta seda kauem, kui arst on tellitud.

See ravim on kaasas ravimi juhendis. Lugege ja järgige juhiseid hoolikalt. Küsige oma arstilt, kui teil on mingeid küsimusi.

Topiramaat võib võtta koos toiduga või ilma.

Neelake Trokendi XR ™ pikendatud vabanemisega kapsel tervikuna. Ärge avage, purustage ega närige kapslit.

Vältige alkoholi tarbimist koos Qudexy ™ XR või Topamax® või väldib 6 tundi enne ja 6 tundi pärast pildistamist Trokendi XR ™ kapsel.

Tablett tuleb neelata tervelt. Ärge murda, purustada ega närida. Tablett võib maitse mõru, kui seda hoitakse suus ega närida.

ladustamine

Topamax® puista kapsli või Qudexy ™ XR pikendatud vabanemisega kapsel võib tervelt alla neelata või avada ning puistatakse väike kogus (1 tl) pehmele toidule nagu õunamoosi. Neelake toidusegu kohe ilma närimata. Ärge hoidke segu kasutamiseks hiljem.

Joo ekstra vett selle ravimi, mis aitab vältida neerukive.

Annus seda ravimit on erinev erinevatel patsientidel. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annustest. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate selle ravimi annuse võtmata, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Kui te unustate annuse või unusta kasutada oma meditsiin, kasuta seda nii kiiresti kui võimalik. Kui järgmise regulaarse annuse Topamax® kapsel või tablett on alla 6 tunni kaugusel, oodake, kuni siis selleks, et ravimit ja jätke unustatud annus vahele.

Kui te ei pane rohkem kui 1 annus Topamax® kapsel või tablett, võtke ühendust oma arstiga juhised, kuidas uuesti käivitada.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.