topotekaani (intravenoosselt) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused veenduda, et see ravim ei tööta korralikult. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Selle ravimi kasutamine raseduse ajal võib kahjustada teie sündimata lapsele. Kasutage tõhusat rasestumisvastast et hoida rasestumist ravi ajal ja vähemalt 1 kuu pärast viimast annust. Kui te arvate, et olete rasestunud kasutades ravimit, rääkige sellest kohe oma arstile.

See ravim võib ka põhjustada sünnidefekte, kui isa kasutab seda, kui tema seksuaalse partner rasestub. Ta peab kasutama efektiivset rasestumisvastast ravi ajal ja kuni 3 kuud pärast selle ravimi saamist.

Rääkige oma arstiga enne selle ravimi kasutamist, kui teil on kavas on lapsed. Mõned mehed ja naised, kes kasutavad seda ravimit on muutunud viljatuks (võimeline saama lapsi).

Kuigi sa ravitakse topotekaani ja pärast ravi lõpetamist sellega, ei ole mingit immuniseerimise (vaktsineerimised) ilma arsti nõusolekuta. Topotekaani võib alandada organismi vastupanuvõimet ja on olemas võimalus, võite saada nakkuse vaktsiini tähendas, et takistada. Lisaks teistele isikutele, kes elavad oma majapidamises ei tohiks võtta suukaudse poliomüeliidi vaktsiini, kuna on olemas võimalus, võiksid nad läbida polioviirus sisse logida. Samuti vältida isikutele, kes on võtnud suukaudse poliomüeliidi vaktsiini jooksul viimase mitme kuu jooksul. Ärge neile lähedal ja ei jää samas ruumis koos nendega väga kaua. Kui te ei saa võtta neid ettevaatusabinõusid, mida tuleks kaaluda seljas kaitsva näomaski, mis katab nina ja suu.

Topotekaani võib ajutiselt alandada valgete vereliblede sisaldust veres, mis suurendab võimalust saada nakkuse. Samuti võib alandada vereliistakute arvu, mis on vajalik nõuetekohase vere hüübimist. Kui see juhtub, on olemas teatud ettevaatusabinõusid saab võtta, eriti kui teie vererakkude arv on väike, et vähendada nakkuse või verejooks

See ravim võib põhjustada soole probleem nimega tüfliit (neutropeeniaga enterokoliidile). Rääkige oma arstile, kui teil on palavik, kõhuvalu või kõhuvalu, või madal tase valgete vereliblede pärast seda ravimit.

See ravim võib põhjustada mõnedel inimestel saada väsimust või nõrkust kui nad tavaliselt. Kui mõni neist kõrvaltoimetest, väldiksid autojuhtimist, masinatega, või midagi muud, mis võiks olla ohtlik, kui te ei ole tähelepanelik.

Kui teil tekib nahalööve või allergiline reaktsioon selle ravimi pidage nõu oma arsti niipea kui võimalik.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil esineb hingamisraskusi, köha, kiire pulss, palavik, või õhupuudus. Need võivad olla sümptomid tõsine kopsuprobleem.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.