TORADOL®

Ketorolac trometamiin suulise tabletid on näidustatud lühiajaliseks kasutamiseks ainult (kuni 5 päeva kogukestus, sealhulgas IV / IM ja suukaudne ravi täiskasvanutel) juhtimiseks mõõdukalt raskekujulise ägeda valu, mis vajab analgeesia opioid tasandil ja ainult jätkuravist järgmised IV või IM manustamist ketorolaki trometamiin kui vaja. Mitte kasutada lastel ja ei ole mõeldud väikeste või krooniline valu. Ööpäevase annuse kaugemale sildi soovitusi suurendada riski raskete kõrvaltoimete ja ei ravi efektiivsust. Risk raskete ja potentsiaalselt surmaga lõppevate südame-veresoonkonna tromboosi juhtude võib suurendada kasutamiseks, kasutamise kestus, ja patsientidele, kellel südame-veresoonkonna haigused või riskifaktorite südame-veresoonkonna haigused. Vastunäidustatud ravi peri-operatiivse valu pärgarteri šunteerimine (CABG). Võib põhjustada maohaavandid, seedetrakti verejooks, või eluohtlikku mao või soole perforatsioon. Vastunäidustatud aktiivne või kellel on varasemas anamneesis haavandtõbi, hiljutine seedetrakti verejooks või perforatsioon või anamneesis seedetrakti verejooks. Vastunäidustatud: Kaugelearenenud neerukahjustus, risk neerupuudulikkuse tõttu vedelikupuudus, ajuverejooks, hemorraagilise diateesi, puudulikud hemostaasi või kõrge verejooksu riskiga. Vastunäidustatud patsientidel, kes saavad samaaegset aspiriini või MSPVA-d, või profülaktilist valuvaigisti enne suurt operatsiooni. Vastunäidustatud sünnituse ja imetavatele emadele. Olge ettevaatlik eakate patsientide tingitud kõrge risk seedetrakti kõrvaltoimete ja patsientidel südame-veresoonkonna haigused või riskifaktorite. Reguleerige annuseid eakatele, alla 50 kg ja mõõdukalt kõrgenenud seerumi kreatiniini.

Ketorolac trometamiin on näidustatud lühiajaliseks kasutamiseks ainult (kuni 5 päeva kogukestus, sealhulgas IV / IM ja suukaudne ravi täiskasvanutel) juhtimiseks mõõdukalt raskekujulise ägeda valu, mis vajab analgeesia opioid tasandil. Ketorolac trometamiin suulise tabletid on näidustatud ainult jätkuravist järgmised IV või IM manustamist ketorolaki trometamiin kui vaja. Mitte kasutada lastel ja ei ole mõeldud väikeste või krooniline valu. Suuline ööpäevased annused üle silt soovitusi suurendada riski raskete kõrvaltoimete ja ei ravi efektiivsust. Risk raskete ja potentsiaalselt surmaga lõppevate südame-veresoonkonna tromboosi juhtude võib suurendada kasutamiseks, kasutamise kestus, ja patsientidele, kellel südame-veresoonkonna haigused või riskifaktorite südame-veresoonkonna haigused. Vastunäidustatud ravi peri-operatiivse valu pärgarteri šunteerimine (CABG). Võib põhjustada maohaavandid, seedetrakti verejooks, või eluohtlikku mao või soole perforatsioon. Vastunäidustatud aktiivne või kellel on varasemas anamneesis haavandtõbi, hiljutine seedetrakti verejooks või perforatsioon või anamneesis seedetrakti verejooks. Vastunäidustatud: Kaugelearenenud neerukahjustus, risk neerupuudulikkuse tõttu vedelikupuudus, ajuverejooks, hemorraagilise diateesi, puudulikud hemostaasi või kõrge verejooksu riskiga. Vastunäidustatud patsientidel, kes saavad samaaegset aspiriini või MSPVA-d, või profülaktilist valuvaigisti enne suurt operatsiooni. Vastunäidustatud sünnituse ja imetavatele emadele. Olge ettevaatlik eakate patsientide tingitud kõrge risk seedetrakti kõrvaltoimete ja patsientidel südame-veresoonkonna haigused või riskifaktorite. Reguleerige annuseid eakatele, alla 50 kg ja mõõdukalt kõrgenenud seerumi kreatiniini. Ülitundlikkusreaktsioonid, ulatudes bronhospasm anafülaktilise šoki, on toimunud. Vastunäidustatud patsientidele, kellel on varem näidanud ülitundlikkus ketorolaki trometamiin või allergiline ilminguid aspiriini või teiste mittesteroidsete põletikuvastaste ravimitega. Vastunäidustatud intratekaalseks või epiduraal manustamist. Olge ettevaatlik eakate patsientide tingitud kõrge risk seedetrakti kõrvaltoimete tekkeks. Reguleerige annuseid eakatele, alla 50 kg ja mõõdukalt kõrgenenud seerumi kreatiniini. Annused ketorolaki trometamiin süsti ei tohiks ületada 60 mg / päevas nendel patsientidel.

Kasutab TORADOL®

Therapeutic Klass: Valuvaigisti

Farmakoloogilise Klass: MSPVA

Keemiline Klass: äädikhape (klass)

Ketorolac on kõrvaltoimeid, mis võib olla väga ohtlik. Oht, tõsine kõrvaltoime suureneb koos annuse ketorolaki ja ravi kestusest. Seetõttu ketorolaki ei tohiks kasutada kauem kui 5 päeva. Enne selle ravimi kasutamist, arutage oma arstiga hea, et see ravim võib teha ka riske kasutamist.

Ketorolac on saadaval ainult arsti retsepti.

Kui ravim on heaks kiidetud turustamise konkreetseks kasutuseks kogemused võivad näidata, et see on kasulik ka teisi terviseprobleeme. Kuigi need kasutused ei sisaldu toote märgistamist, ketorolak kasutatakse teatud patsientidel järgmised haigusseisundid

Enne Kasutades TORADOL®

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sel meditsiini, tuleks kaaluda järgmist

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon ravimi või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Uuringud selle ravimi kohta on tehtud ainult täiskasvanud patsientidel, ja ei ole mingit konkreetset teavet võrrelda kasutamine ketorolaki lastel kuni 16-aastastel lastel kasutamiseks teistes vanuserühmades.

Magu või soolestiku probleeme, näo, jalgade või sääred või järsk vähenemine uriini võib olla eriti tõenäoline eakatel patsientidel, kes on tavaliselt tundlikumad kui nooremad täiskasvanud mõju ketorolaki. Ka vanurid on tõenäolisem kui noorematel täiskasvanutel saada väga haige, kui ravim põhjustab seedehäired. Uuringud vanematel inimestel on näidanud, et ketorolaki püsib kehas seni, kuni see ei noorematel inimestel. Arst kaalub seda, kui nad otsustavad, kui palju ketorolaki tuleb iga annus ja kui tihti seda tuleks.

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te kasutate seda ravimit, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav, kuid võib olla vajalik teatud juhtudel. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada selle ravimi kasutamise kohta. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

See osa annab teavet nõuetekohase kasutamise mitmeid tooteid, mis sisaldavad ketorolaki. See ei pruugi olla omased TORADOL®. Palun lugege hoolikalt.

Patsientidel, kes ketorolaki tabletid

Patsientidel, kasutades ketorolaki süsti

Ohutu ja efektiivne selle ravimi kasutamise kohta, ei kasuta enam seda, ei kasuta seda sagedamini, ja ei kasuta seda rohkem kui 5 päeva. Kasutades liiga palju seda ravimit suurendab võimalust soovimatuid tagajärgi, eriti eakatel patsientidel.

Ketorolac tuleks kasutada ainult siis, kui see on tellitud arst raviks teatud tüüpi valu. Kuna risk tõsiste kõrvaltoimete, ei päästa Jäänuk ketorolaki kasutamiseks tulevikus ning ei jaga seda teiste inimestega.

Annus seda ravimit on erinev erinevatel patsientidel. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annustest. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Õige kasutamine ketorolaki

Kui te unustate selle ravimi annuse võtmata, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Mitte hoida külmkapis. Hoidke külmumise eest.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Võtnud teisi ravimeid koos ketorolaki võib suurendada riski soovimatuid tagajärgi. Risk sõltub sellest, kui palju iga ravimit võtate iga päev ja kui kaua te võtate ravimeid koos. Seetõttu ei võta paratsetamooli (nt Tylenol) koos ketorolaki rohkem kui paar päeva, ei ole teisiti oma arsti või hambaarsti. Samuti ei võta järgmistest ravimitest koos ketorolaki, kui teie arsti või hambaarsti on suunatud seda teha ja pärast oma edu

Ketorolac võivad mõned inimesed tunda peapööritust või uimasust. Kui üks neist kõrvaltoimetest tekib, siis ärge juhtige autot, töötage masinatega ega midagi muud, mis võiks olla ohtlik, kui te ei ole tähelepanelik.

Tõsised kõrvaltoimed võivad tekkida ravi ajal selle ravimiga. Vahel tõsised kõrvaltoimed võivad tekkida ilma igasuguse hoiatuseta. Kuid võimalik ohumärke on sageli esineb, sealhulgas näo, sõrmed, jalad ja / või sääred; tugev kõhuvalu, must, tõrva meenutav väljaheide, ja / või oksendamine vere või materjali, mis näeb välja nagu kohvipaks, ebaharilik kaalutõusu ja / või nahalööve. Samuti ilmnevad tõsised südameprobleemid võivad ilmneda näiteks valu rinnus, pigistustunne rinnus, kiire või ebaregulaarne südametöö või ebatavaline punetus või soojust nahka. Lõpetage selle ravimi võtmist ja pöörduge oma arsti poole, kui te märkate mõnda neist hoiatusmärgid.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal TORADOL®

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

Saadavus Rx ainult retsepti

Rasedus C-kategooria riski ei saa välistada

TORADOL® kõrvaltoimed

TORADOL® (ketorolaki)

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

Pain tramadool, oksükodooni, atsetaminofeeni, Tylenol, naprokseen, aspiriin, ibuprofeen, hüdrokodoon, propafenoon Percocet, hüdroksüsiin, klonidiin

Operatsioonijärgse valu fentanüül, ketorolaki, bupivakaiinil, TORADOL® IV / IM, TORADOL® IM, Fentanüüli